Trwa ładowanie...

Był rekordowym noworodkiem. Zaskakujące, jak wygląda 40 lat później

Avatar placeholder
28.03.2023 20:34
Był rekordowym noworodkiem. Tak wygląda po latach
Był rekordowym noworodkiem. Tak wygląda po latach (Youtube)

Chociaż w tej rodzinie już wcześniej rodziły się duże dzieci, to Kevin stał się rekordzistą. Gdy przyszedł na świat media na całym świecie były zainteresowane nim i jego rodziną. Dziś ma już 40 lat. Jak potoczyła się jego historia i jak dziś wygląda?

spis treści

1. 7-kilogramowy niemowlak zaskoczył rodziców

Patricia Clarke urodziła Kevina w roku 1983. Kobieta od samego początku czuła, że jej dziecko będzie duże, ale nie przypuszczała, że aż tak. To była jej druga ciąża. W dodatku w jej rodzinie często rodziły się dzieci o ponadprzeciętnych rozmiarach.

Kevin był jednak rekordzistą – w dniu narodzin ważył 7 kilogramów, stąd też z przydomkiem gigantyczny noworodek trafił na pierwsze strony gazet.

Rekordowy noworodek ważył 7 kg
Rekordowy noworodek ważył 7 kg (Youtube)

W tamtym czasie był największym dzieckiem urodzonym w Community Memorial Hospital w stanie New Jersey. Chociaż nie mieścił się w szpitalnym łóżeczku, a wszystkie przygotowane dla niego ubranka były za małe, to najważniejsze, że dziecko było w pełni zdrowe.

Jak potoczyły się jego dalsze losy? Kevin dorastał, a media nie przestawały się nim interesować. W wieku 12 lat miał już ponad 170 centymetrów wzrostu. Gdy poszedł do gimnazjum, mierzył już prawie dwa metry. Dziś ma 40 lat i mierzy 206 centymetrów. Był w wojsku, ale postanowił zakończyć wojskową karierę.

Tak po latach wygląda gigantyczny noworodek
Tak po latach wygląda gigantyczny noworodek (Facebook)

Ma narzeczoną i dziś, jak przyznał w jednym z wywiadów, uważa, że jego wzrost nie przeszkadza mu tak, jak kiedyś. Przyzwyczaił się też do tego, że ludzie zawsze będą zwracać na niego uwagę.

2. Od czego zależy wielkość dziecka?

Waga dziecka po narodzinach zależy od wielu czynników. Nie bez znaczenia są uwarunkowania genetyczne, a także moment rozwiązania ciąży. To jednak nie wszystko. Wpływ na masę urodzeniową noworodka ma także stan zdrowia jego mamy, a także dolegliwości, które towarzyszyły jej podczas ciąży.

Zobacz film: "Wyjątkowo duże dziecko przyszło na świat w Świętochłowicach"

W przypadku kobiet, które zmagały się z nieustannymi wymiotami, dziecko może być mniej odżywione i będzie w tym wypadku ważyło mniej. Gdy poziom cukru we krwi był wysoki, noworodek może być większy. Na jego wagę będzie wpływać też dieta oraz aktywność fizyczna przyszłej matki. A co stoi za wymiarami niemowlaka? Naukowcy uważają, że w tym przypadku decydujący wpływ mają geny, zwłaszcza ojca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze