Brytyjskie dzieci nie nadążają za polskimi

Polskie dzieci podnoszą standardy nauczania w brytyjskich szkołach. Niestety, rodzice maluchów z Wielkiej Brytanii skarżą się, że ich pociechy nie nadążają za polskimi rówieśnikami, pracują zbyt ciężko i cały czas próbują udowodnić, że nie są gorsze.

Niezadowoleni rodzice

Brytyjczycy coraz częściej skarżą się, że ich dzieci nie nadążają za polskimi uczniami. Chcąc dorównać rówieśnikom, muszą ciężej pracować zarówno w szkole, jak i w domu. Wszystko po to, aby utrzymać się na dobrym poziomie w tej samej klasie. Rodzice boją się, że ich dzieci wkrótce zaczną być wytykane z powodu problemów w nauce.

Polecane wideo:

Grupa wsparcia

Diane Sedgwick, matka dwójki dzieci, założyła nawet grupę wsparcia składającą się z matek, które odczuwają podobne zagrożenie. Problem chcą rozwiązać wspólnie – najlepiej stworzyć grupę uczniów, którzy mogliby korzystać z nauczania domowego.

– Nie mam nic przeciwko polskim dzieciom. Chodzi o to, że przy nich brytyjscy uczniowie wypadają znacznie gorzej. Nasze pociechy muszą pracować dwa razy więcej, żeby nie pozostawać daleko w tyle, wciąż wszystkim coś udowadniać – mówi Sedgwick. – Ani ja, ani nikt z mojej rodziny nie radziliśmy sobie dobrze w szkole. Ojciec moich dzieci zapewne też. Może dla kogoś z zewnątrz fakt, że dzieci muszą ciężej pracować, aby dorównać innym, wydaje się być czymś dobrym, ale dla mnie ta sytuacja to kolejny przykład na to, jak kryzys imigracyjny wpływa na nasz kraj – dodaje zbulwersowana matka.

W czym tkwi problem?

Innego zdania jest Nicky Morgan, Sekretarz Edukacji w Wielkiej Brytanii. Jej zdaniem napływ polskich uczniów do brytyjskich szkół jest aspektem pozytywnym i pomógł młodym mieszkańcom Wielkiej Brytanii podnieść wyniki w nauce.

Pomimo że wiele dzieci z Polski, które trafiają do brytyjskiej szkoły, nie umie jeszcze pisać i czytać w języku angielskim, to radzą sobie naprawdę bardzo dobrze i w szybkim tempie nadrabiają ewentualne językowe braki.

– Polskie reformy szkolnictwa są wzorem dla brytyjskich standardów. Chcemy usprawnić nasz system edukacyjny, bo wyniki nie są najlepsze. Obserwujemy inne państwa i szukamy inspiracji m.in. wśród systemów edukacyjnych w Niemczech czy Polsce. Zauważyliśmy, że w ciągu ostatnich lat zmiany w polskim szkolnictwie sprawiły, że ten kraj znalazł się w pierwszej dziesiątce państw o najlepszych wynikach egzaminów z czytania i nauk przyrodniczych oraz w pierwszej piętnastce, jeśli chodzi o matematykę. Polscy uczniowie osiągają coraz lepsze wyniki na arenie międzynarodowej – dodaje Morgan.

Czy zatem rzeczywiście brytyjscy rodzice mają się czym martwić? Może ciężka praca i potrzeba dorównania lepszym uczniom wcale nie jest czymś, czego powinni się bać...

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Uczeń
Uczeń

Reforma oświaty według Prawa i Sprawiedliwości

Reforma oświaty według Prawa i Sprawiedliwości

Reforma szkolnictwa PiS Prawo i Sprawiedliwość zapowiada konkretne zmiany w szkolnictwie. 6-latki zostaną w przedszkolach, gimnazja zostaną zlikwidowane, a zamiast testów będą obowiązywały wyłącznie egzaminy opisowe. To jednak tylko część pomysłów obejmującej...

Uczeń

Prezent na komunię - medalik, zegarek, rower, pieniądze, komputer

Prezent na komunię - medalik, zegarek, rower, pieniądze, komputer

Prezent na komunię - medalik, zegarek, rower, pieniądze, komputer Rodzice przed I Komunią Świętą swoje dziecka są zaangażowani w przygotowania i organizacją, dzieci podekscytowane zbliżającym się wydarzeniem a zaproszeni goście zastanawiają się jaki podarować...

Uczeń

Usztywniany tornister

Usztywniany tornister

Tornister o usztywnianym tyle Sztywny tył u plecaka pozwala na zachowanie odpowiedniej postawy.

Uczeń

Debiut szkolny

Debiut szkolny

Początek szkolnej edukacji to czas dużych zmian w życiu dziecka.

Uczeń

Kolor ścian w pokoju dziecka

Kolor ścian w pokoju dziecka

Malowanie ścian w pokoju dziecka Kolor ścian w pokoju dziecka z pewnością ma wpływ na jego samopoczucie oraz efektywność nauki.

Uczeń

Ściany w pokoju dziecięcym

Ściany w pokoju dziecięcym

Farba czy tapeta? Czasami trudno się zdecydować, czy lepiej jest pokryć ścianę w pokoju dziecięcym farbą czy tapetą. Warto rozważyć zarówno wady, jak i zalety poszczególnych wykończeń ścian.

Uczeń

Meble do pokoju dziecięcego

Meble do pokoju dziecięcego

Najlepsze meble dziecięce Meble dla dziecka muszą być ładne i funkcjonalne, aby były odpowiednie zarówno do zabawy, jak i nauki.

Uczeń

4 powody, dla których gry komputerowe są dobre dla zdrowia

4 powody, dla których gry komputerowe są dobre dla zdrowia

Powody, dla których gry komputerowe są dobre dla zdrowia Przypomnijmy, co takiego dzieje się z osobą, która poświęca większość swojego czasu na kontakty z wirtualną rzeczywistością: Ma trudności w nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich w realnym świecie....

Uczeń

Która polska gwiazda wydaje najwięcej na edukację dziecka?

Która polska gwiazda wydaje najwięcej na edukację dziecka?

Gwiazdy nie oszczędzają Stefania, córka Anny Muchy, w tym roku kończy sześć lat i niedługo stanie się pierwszoklasistką. Na szczęście wybór szkoły dla dziecka gwiazda ma już za sobą. Obie dziewczyny mogą odetchnąć z ulgą. Sześciolatka właśnie przeszła...

Uczeń

120 mln dziewcząt na całym świecie to ofiary przemocy seksualnej

120 mln dziewcząt na całym świecie to ofiary przemocy seksualnej

Przerażające statystyki UNICEF alarmuje - około 120 milionów dziewcząt na całym świecie poniżej 20. roku życia doświadczyło przemocy na tle seksualnym. To jedno z najpoważniejszych naruszeń praw dziecka. Często towarzyszą mu również inne formy przemocy...