Trwa ładowanie...

Blogowanie

Avatar placeholder
26.04.2019 11:47
Blogowanie
Blogowanie (123rf)

Blogowanie staje się ostatnio coraz popularniejsze wśród nastolatków, którzy opowiadają na blogu o własnych problemach związanych z dojrzewaniem, nieudaną miłością czy problemami w domu. Wpisy na blogu bardzo często spotykają się z interakcją osób, które przeżywają podobne rozterki – wielu czytelników bloga udziela rad i wskazówek. Pisanie bloga to nie tylko sposób na opowiedzenie o swoich problemach, ale także o własnych upodobaniach i zainteresowaniach. Założenie go pozwala bowiem na opowiedzenie o ulubionych książkach czy filmach, a przede wszystkim na zawarcie nowych znajomości.

spis treści

1. Załóż bloga

Blog to inaczej dziennik sieciowy lub dziennik internetowy. Jest to rodzaj strony, na której właściciel umieszcza różnego rodzaju wpisy. Do niedawana blog kojarzył się wyłącznie z formą pamiętnika pisanego do publicznego użytku, dziś istnieje bardzo wiele blogów tematycznych o charakterze informacyjnym. Blogi nastolatków mają charakter osobistych zwierzeń lub opisów własnych zainteresowań i hobby. Pisanie bloga jest bardzo popularne wśród młodzieży z wielu względów. Dojrzewanie jest okresem, w którym nastolatkowie przeżywają okres buntu. Niechętnie rozmawiają o swoich problemach z rodzicami i zwracają się raczej w stronę swoich rówieśników lub internetowego medium. Pisanie bloga pozwala im na swobodną, często anonimową, ekspresję. Dzięki wpisom na blogu młodzież może podzielić się swoimi zmartwieniami i problemami. Nie są to tylko blogi o miłości, ale bardzo często o poważnych problemach dorastającej młodzieży, jak np. alkoholizm w rodzinie lub rozwód rodziców. W przypadku wielu nastolatków blog spełnia funkcję terapeutyczną. Dzięki redagowaniu bloga czują, że nie są sami ze swoimi problemami, ponieważ wpisy często spotykają się z odpowiedziami innych osób, które starają się udzielić rad lub podzielić podobnymi rozterkami. Anonimowość w Internecie umożliwia opowiedzenie o najbardziej intymnych i krępujących problemach, o których trudno jest mówić „na żywo”.

2. Fajne blogi

Niestety forma szkolnych wypracowań nie pobudza kreatywności, dlatego blogi często zastępują tradycyjną aktywność pisarską. Redagowanie bloga rozwija warsztat pisarski i usprawnia komunikację pisaną, wzbogaca słownictwo i uczy poprawności językowej.

Zobacz film: "Cyfrowe drogowskazy ze Stacją Galaxy i Samsung: część 3"

Ponadto młodzi ludzie, którzy zakładają bloga uczą się korzystania z nowych programów komputerowych, np. do obróbki zdjęć, rozwijając w ten sposób swoje kompetencje internetowe. Problemy, jakie nastolatkowie napotykają w trakcie zakładania i redagowania bloga zmuszają ich do poszukiwania nowych informacji i źródeł wiedzy. Dzięki temu poznają ciekawe strony internetowe czy bazy danych. Pisanie bloga to sposób nie tylko na opowiedzenie o swoich problemach, ale także na spędzenie wolnego czasu. Blog internetowy to dla wielu osób hobby, któremu poświęcają swój wolny czas. Wielu nastolatków właśnie tam dzieli się swoimi zainteresowaniami muzycznymi, filmowymi czy książkowymi. Opowiadają o ostatnio obejrzanych produkcjach, przeczytanych książkach czy wysłuchanych płytach. Polecają, jaką nowość warto przeczytać i obejrzeć.

Poza wymienionymi zaletami bloga należy jeszcze wspomnieć o poszerzaniu sieci kontaktów i zdobywania nowych znajomości. Blog stwarza niepowtarzalną okazję do interakcji z osobami o podobnych zainteresowaniach czy problemach. Dzięki niemu poznajemy także inny punkt widzenia na interesującą nas sprawę.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze