Trwa ładowanie...

Bliźniaki o różnym kolorze skóry. Niezwykle zjawisko w Nigerii

Avatar placeholder
21.05.2020 18:25
Bliźniaki o różnym kolorze skóry
Bliźniaki o różnym kolorze skóry (Facebook)

Do niezwykłego porodu doszło w Nigerii. Ciąża bliźniacza miała niespodziewane rozwiązanie - dzieci przyszły na świat, mając różne kolory skóry. Chłopców nazwano Daniel i David. Jedno z dzieci jest albinosem. Rodzice przyznają, że ich synowie wszędzie wzbudzają sensację.

1. Bliźniaki o różnym kolorze skóry

Ta ciąża, choć z pozoru zwykła, okazała się wyjątkowa. Kilka minut po sobie urodzili się bliźnięta Daniel i David. Jedno z dzieci ma ciemną skórę podobnie jak jego rodzice i starsze rodzeństwo. Drugie zaś jest albinosem.

"Kiedy dzieci się urodziły, byliśmy w szoku. Robiliśmy badania, kiedy byłam ciąży, ale nic nie wskazywało na to, że chłopcy będą się aż tak od siebie różnić" – przyznają rodzice bliźniaków Stacy i Babajide.

Bliźniaki o różnym kolorze skóry
Bliźniaki o różnym kolorze skóry
Zobacz film: "Po ciąży schudła ponad 62 kg. Przeszła ogromną metamorfozę"

Małżeństwo mieszka w Lagos, największym mieście Nigerii. Jak mówią, wszędzie, gdzie idą z dziećmi, wzbudzają sensację.

"Często zdarza się, że na ulicy zaczepiają nas ludzie i pytają, dlaczego Daniel i David nie wyglądają tak samo – opowiada Stacy. – Nigdy nie usłyszałam żadnych negatywnych komentarzy i nie boję się tego, co ludzie myślą. To dla mnie wspaniałe jest, że jestem ich mamą. Nie ma dla mnie znaczenia, jakiego koloru jest ich skóra, ponieważ są moimi dziećmi. Liczy się tylko to, że mam moich chłopców" - podkreśla matka bliźniaków.

Niezwykle zjawisko w Nigerii
Niezwykle zjawisko w Nigerii

2. Albinosi w Afryce

Jeden z bliźniaków jest albinosem. Przypadki bielactwa oczno-skórnego są bardzo rzadkie w krajach afrykańskich. Stacy uważa, że David może być jednym z niewielu dzieci albinosów w Lagos.

"Dzieci takie jak Daniel i David są tutaj bardzo rzadko spotykane" – powiedziała w jednym z wywiadów.

Albinosi są bardzo rzadkim zjawiskiem również w Europie. Częstotliwość występowania albinizmu w Polsce oraz na świecie wynosi 1: 5000 osób. Występuje, kiedy w skórze, tworach skórnych, włosach i tęczówce oka nie ma pigmentu. Dlatego włosy, rzęsy i brwi albinosów są niemal białe, a skóra wyjątkowo jasna. Albinizm jest przekazywany dziedzicznie.

We wschodniej Afryce albinosy nie mają łatwego życia. W niektórych plamieniach jest przesąd, że części ciała albinosów mają magiczną moc, która może przynieść szczęście. Dlatego często stają się ofiarami ataków.

Zobacz także: Dwukolorowe bliźnięta urodziły się w łódzkim szpitalu. To pierwsze takie dzieci urodzone w Polsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze