Przejdź na WP

Bezdzietni są traktowani gorzej? (WIDEO)

Wielu socjologów bada sytuację osób bezdzietnych w społeczeństwie. Chcą odpowiedzieć na pytanie, czy brak potomka wpływa negatywnie lub pozytywnie na odbiór takich osób przez rodzinę, znajomych, a także osoby trzecie. Jak się okazuje, istnieją pewne utarte przekonania na ten temat. Czy jednak badania są miarodajne?

To oczywiście zależy od grupy społecznej. W towarzystwie osób, które poświęcają się karierze z pewnością bezdzietny współpracownik czy podwładny będzie postrzegany jako bardziej ambitny i wiarygodny. Ci, którzy reprezentują poglądy prorodzinne, z dystansem spojrzą na osoby bezdzietne z wyboru.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.