Trwa ładowanie...

Beth Thomas - "psychopatka". Doświadczenia z dzieciństwa wpływają na rozwój dziecka

Beth Thomas - na pierwszy rzut oka to zwykła dziewczynka. Kiedy słyszysz to nazwisko, nie masz żadnych skojarzeń, jednak w USA jej historia przeraża do dzisiaj, choć jak się okazuje, ma szczęśliwe zakończenie. Dziewczynka nazwana "psychopatką", żyje do dziś.

spis treści
Beth Thomas terroryzowała rodzinę
Beth Thomas terroryzowała rodzinę

1. Beth Thomas – historia "psychopatki"

W latach 80. tą historią żyły nie tylko Stany Zjednoczone, ale i cały świat. Beth Thomas jest przykładem na to, że to, czego doświadczamy w dzieciństwie, może odcisnąć piętno na całe życie.

Kiedy dziewczynka miała rok, straciła matkę. Wraz z bratem pozostała pod opieką ojca i wówczas dla rodzeństwa rozpętało się prawdziwe piekło. Nikt nie wiedział co dzieje się za zamkniętymi drzwiami ich domu, jednak po latach okazało się, że ojciec dzieci wykorzystywał je seksualnie. Lekarze, którzy to odkryli, nagłośnili sprawę, a dzieci zostały odebrane ojcu przez opiekę socjalną.

Beth wraz z bratem zostali adoptowani przez małżeństwo, które przez lata bezskutecznie starało się o dziecko. Zastępczy rodzice rozpoczęli żmudny proces stworzenia dla dzieci bezpiecznego domu. Brat dziewczynki zaaklimatyzował się bardzo szybko, jednak dziewczynka wciąż miała koszmary związane z wykorzystywaniem seksualnym.

Nie tylko koszmary były zmartwieniem rodziców dziewczynki, ale także jej zachowanie. Dziewczynka miała niekontrolowane wybuchy złości, chodziła wściekła i znęcała się nad zwierzętami domowymi. Zaczęła też masturbować się w miejscach publicznych.

2. Zaburzenia Beth Thomas

Zaniepokojeni rodzice zastępczy zabrali ją do psychologa. Diagnoza nie pozostawiała złudzeń: zachowanie dziewczynki było następstwem tego, czego doświadczyła we wczesnym dzieciństwie. Na dodatek psycholog stwierdził syndrom zaburzenia więzi, co oznaczało, że Beth nie czuła się związana ze swoimi nowymi rodzicami.

Między psychologiem a Beth wywiązał się dialog:

"Dr Ken: Czy Twoi rodzice się ciebie boją? Beth: Tak. Dr Ken: Co byś z nimi zrobiła? Beth: Zasztyletowałabym."

Dziewczynka wielokrotnie terroryzowała swoich rodziców i kolegów ze szkoły. Biła, szarpała za włosy, wyzywała. Wówczas cały świat poznał ją jako dziewczynkę, która chciałaby zabić osoby ze swojego otoczenia. O jej przypadku nakręcono film dokumentalny "Beth Thomas - dziecko gniewu".

Beth Thomas jest teraz pielęgniarką
Beth Thomas jest teraz pielęgniarką (Twitter)

Na szczęście pomoc psychologa i uwaga skupiona na dziecku, przyniosła rezultaty. Beth Thomas jest dzisiaj pielęgniarką i zdołała uporać się z demonami przeszłości. Udziela się na wielu światowych konferencjach poświęconych syndromowi zaburzenia więzi. Stawia siebie jako przykład osoby, która dzięki trosce swoich rodziców i opieki psychologicznej, wyrosła na zdrową osobę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza