Trwa ładowanie...

Autystyczny nastolatek w szkole. Dyrekcja wyznaczyła mu łazienkę jako miejsce do nauki

Lucas Goodwin to 11-latek z autyzmem, któremu przeszkadza hałas w szkole. Jego mama poprosiła dyrekcję szkoły o przydzielenie mu ustronnego miejsca, w którym będzie mógł się uczyć. Liczyła na kącik w bibliotece, jednak nastolatkowi przygotowano miejsce w nieużywanej łazience.

Zobacz film: "Rodzeństwo dzieci autystycznych"

1. Upokorzony nastolatek z autyzmem

Mama chłopca, Danielle Goodwin, poprosiła nauczycieli o wydzielenie spokojnej przestrzeni, w której autystyczny jedenastolatek mógłby się uczyć. Ku jej przerażeniu, miejscem tym okazała się łazienka, do której dyrekcja przeniosła blat i krzesło. Dodatkowo umieszczono tam mate kempingową i poduszkę, aby w razie potrzeby, nastolatek mógł się zdrzemnąć, ponieważ cierpi również na chorobę autoimmunologiczną, przez którą szybko się męczy.

Zdenerwowana mama udała się do szkoły w celu wyjaśnienia sytuacji, prosząc, żeby wyznaczyć dla dziecka inne miejsce do nauki, np. bibliotekę i sugerując, że łazienka jest dość upokarzającym miejscem dla nastolatka.

Lucas ma się uczyć w łazience
Lucas ma się uczyć w łazience

Dyrekcja odpowiedziała kobiecie, że z tej łazienki nikt nie korzysta, zatem jest to najlepsze miejsce dla dziecka z autyzmem. Mama Lucasa postanowiło upublicznić zdjęcie "kącika do nauki", które stworzyła dyrekcja i złożyć formalną skargę. Rodzina argumentuje swoją decyzję tym, że bycie nastolatkiem jest trudnym okresem, a umieszczenie chłopca w łazience jest upokarzające.

Placówka odpiera zarzuty, pisząc w oświadczeniu na swojej stronie internetowej, że środki szkoły są ograniczone, dlatego zaproponowano chłopcu jedyną wolną przestrzeń - łazienkę.

Danielle jest zdenerwowana sytuacją. Uważa, że oświadczenie szkoły jest nie do przyjęcia, a Lucas nie dość, że jest autystyczny, to jeszcze czuje się upokorzony i nie chce chodzić do szkoły. Dyrekcja placówki nie wykazała zainteresowania zdrowiem chłopca.

Zobacz także: czym jest wirtualny autyzm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.