Trwa ładowanie...

9-letnia dziewczynka ma wyższe IQ niż Albert Einstein. Adhara Perez Sanchez cierpi na autyzm

Ma IQ wyższe niż Albert Einstein i Stephen Hawking, a niedawno skończyła 9 lat. Meksykanka marzy, by zostać astronautką i skolonizować Marsa.

Zobacz film: "#zdążysz? Spot akcji Wirtualnej Polski"
spis treści

1. Zawsze zachowywała się inaczej

Adhara Pérez Sánchez z Meksyku zawsze była inna niż inne dzieci w jej wieku. To niestety powodowało liczne problemy, m.in. w kontaktach z rówieśnikami. Również nauczyciele nie wspierali dziewczynki i nie rozumieli jej niektórych zachowań, np. tego, że nie potrafili skupić jej uwagi.

Dziewczynka marzy, by zostać astronautką
Dziewczynka marzy, by zostać astronautką (Twitter)

2. Konsultacja lekarska

Jej mama, Nallely Sánchez również zaczęła dostrzegać, że córka przejawia nietypowe cechy jak na swój wiek. Ma też trudności w nawiązywaniu kontaktów i problemy z komunikacją zarówno werbalną, jak i niewerbalną. To skłoniło ją do konsultacji z lekarzem. U dziewczynki zdiagnozowano autyzm.

Adhara z mamą
Adhara z mamą (Facebook)

3. Problemy w szkole

Niestety, problemy w szkole narastały, a Adhara była gnębiona przez uczniów. Z kolei nauczyciele zauważyli, że dziewczynka zasypia na lekcjach i nie jest zainteresowana nauką, dlatego powiadomili rodziców. Matka jednak wiedziała, że jej córka jest bardzo bystra i nie pasował jej opis, który przedstawiali nauczyciele.

4. Zaskakujące wyniki testu

Postanowiła więc skierować córkę na specjalne zajęcia dla dzieci objętych spektrum autyzmu. Tam wykonano test, który wykazał, że Adhara ma IQ wynoszące 162. To więcej o dwa punkty od wyniku Alberta Einsteina i Stephena Hawkinga.

5. Kariera naukowa 9-latki

Okazało się też, że dziewczynka nie była zainteresowana lekcjami, gdyż znudził się jej programem nauczania dla dzieci w jej wieku. Co więcej, Adhara w wieku 5 lat ukończyła szkołę podstawową. Rok później gimnazjum, a w wieku 8 lat - liceum.

Adhara skończyła liceum w wieku 8 lat
Adhara skończyła liceum w wieku 8 lat (Facebook)

Obecnie pracuje nad zdobyciem dwóch stopni naukowych online na Uniwersytecie w Mexico City. Studiuje inżynierię przemysłową. Adhara napisała też książkę i pracuje nad inteligentną bransoletką, która pomoże rodzicom zrozumieć, jakie emocje odczuwają ich autystyczne dzieci.

Jej największym marzeniem jest zostać astronautą. Niestety, jej mama boi się, że nie podoła finansowo, by je spełnić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.