Trwa ładowanie...

9-latek z Białegostoku zaprojektował zabawkę, która trafi do sklepów na całym świecie

Projekt 9-latka z Białegostoku stał się inspiracją do wyprodukowania serii pluszowych zabawek, która trafi jesienią tego do roku do sklepów IKEA na całym świecie. Spośród 70 tys. zgłoszonych prac wybrano 10, w tym właśnie pracę Huberta.

Zobacz film: "Jak radzić sobie z infekcjami u dzieci?"

W ramach kampanii społecznej IKEA "Zabawa to poważna sprawa" został przeprowadzony konkurs na projekt pluszaka marzeń. Komisja wybierała spośród 70 tysięcy prac z całego świata, w tym spośród 4 tysięcy z Polski.

Projekt Huberta trafi do sklepów IKEA na całym świecie
Projekt Huberta trafi do sklepów IKEA na całym świecie (bialystokonline.pl)

Do finału zostały zakwalifikowane projekty dzieci m.in. z Rosji, Japonii, Korei Południowej, Niemiec, Austrii, Stanów Zjednoczonych. Wśród 10 zwycięskich prac znalazł się projekt Huberta, który zaprojektował uśmiechniętego pająka.

6 faktów o talentach
6 faktów o talentach

Obserwujmy, czym dzieci chętnie się zajmują i nie przeoczmy talentu malucha. Talentu, który trzeba rozwijać

zobacz galerię

Kampania "Zabawa to poważna sprawa" ma na celu wypromowanie i zapewnienie dzieciom praw do rozwoju i zabawy. W jej ramach zostało zebrane 12,6 mln euro. Fundusze zostaną przekazane na realizację projektów wspierających prawo do zabawy i rozwoju dzieci z najuboższych rejonów świata.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.