Trwa ładowanie...

20-latka pozwała lekarza, który prowadził ciążę jej matki. Żąda wysokiego odszkodowania

20-letnia Evie Toombes żąda milionowego odszkodowania od lekarza, który prowadził ciążę jej matki. Dziewczyna ma żal do medyka o to, że urodziła się z niepełnosprawnością. Twierdzi, że lekarz popełnił błąd, ponieważ nie zalecił ciężarnej kobiecie przyjmowania kwasu foliowego, co mogłoby zmniejszyć ryzyko rozszczepu kręgosłupa u dziecka.

Zobacz film: "Dr Grzesiowski: Czy rząd wyliczył, ile kosztuje ludzkie życie?"
spis treści

1. Dziewczyna urodziła się z niepełnosprawnością

20-letnia Evie Toombes urodziła się w 2001 roku. Lekarze zdiagnozowali u dziewczyny wadę cewy nerwowej kręgosłupa. Doprowadziło to u niej do trwałej niepełnosprawności.

Kobieta obarcza winą lekarzy za swój kiepski stan zdrowia. Nie może normalnie funkcjonować. Zdarzają się dni, gdy prawie przez całą dobę musi być podłączona do specjalnej aparatury. Co więcej, boryka się z problemami układu trawiennego.

Evie Toombes
Evie Toombes (Facebook)

Kobieta złożyła pozew przeciwko medykowi, który prowadził ciążę jej matki. Żąda milionowego odszkodowania. Evie Toombes zarzuca lekarzowi, że nie poinformował jej matki o konieczności zażywania kwasu foliowego. Według dziewczyny zmniejszyłoby to ryzyko rozszczepu kręgosłupa.

2. Lekarz nie przyznaje się do popełnienia błędu

Dr Philip Mitchell, który 20 lat temu prowadził ciążę matki dziewczyny, nie przyznaje się do popełnienia błędu. Uważa, że odpowiednio zajął się pacjentką i udzielił jej dobrych rad podczas prowadzenia ciąży.

Prawnicy Evie Toombes twierdzą, że lekarz ponosi winę za zły stan zdrowia dziewczyny. Choć Eva Toombes stara się prowadzić aktywny tryb życia, to zdaje sobie sprawę z tego, że jej mobilność jest ograniczona.

Aktualnie trenuje skoki konne przez przeszkody. Dziewczyna jest świadoma tego, iż wraz z wiekiem stan jej zdrowia może się pogorszyć. Zdaje sobie sprawę z tego, że w przyszłości może poruszać się na wózku inwalidzkim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.