Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Ojciec filmował córkę przez 18 lat. Wideo opublikował w internecie

Patrząc na dzieci zdajemy sobie sprawę, że czas biegnie nieubłaganie. Wielu rodziców, aby w jakiś sposób ten upływający czas na chwilę zatrzymać, utrwala go na zdjęciach i filmach. Tak też uczynił ojciec Lotte. Z okazji jej 18 urodzin, zmontował wideo, które pokazuje jej dorastanie. Można je obejrzeć w sieci.

Pochodzący z Holandii filmowiec Frans Hofmeester postanowił, że będzie towarzyszył z kamerą swojej córce Lotte w okresie dorastania. Zaczął w 1999 roku, tuż po narodzinach dziewczynki. Systematycznie, co kilka dni, filmował rosnące dziecko.

Przeczytaj również:

Uwiecznił 18 lat z życia córki. Z okazji osiągnięcia pełnoletności podarował jej niezwykły prezent - zmontował krótki filmik, który w kilka minut pokazuje, jak się zmieniała.

W dzienniku "The Guardian" Frans Hofmeester wyjaśnił, dlaczego zdecydował się zrealizować takie wideo: "Kiedy urodziła się Lotte miałem wrażenie, że zmienia się w tak szybkim tempie, że poczułem potrzebę zachowania w jakiś sposób możliwie najwięcej wspomnień. Chyba każdy rodzic się zgodzi, że różnica pomiędzy dzieckiem w wieku 2 dni a dzieckiem, które ma 2 miesiące, jest naprawdę zdumiewająca".

Jakie imiona były popularne przed wiekami?
Jakie imiona były popularne przed wiekami? [8 zdjęć]

Wybór imienia dla dziecka jest dla jednych sprawą prostą, dla innych nie lada zagadką. Przy jego nadawaniu...

zobacz galerię

"Chciałem spróbować uchwycić najistotniejsze momenty. Tak jak artyści, którzy chcą zawrzeć na swoim obrazie najważniejsze rzeczy. Bardzo często nie patrzymy na zdjęcia swoich dzieci, które robimy, w ten sam sposób, jak artysta patrzyłby na swoje obrazy" - dodał.

Lotte ze swoim ojcem
Lotte ze swoim ojcem (Instagram@lotte_hofmeester)

Wideo, które pierwotnie miało być tylko prezentem urodzinowym, stało się hitem w internecie. Ojciec przyznał na koniec, że nie zamierza przestać filmować dalszego rozwoju. Nie będzie mu przeszkadzało to, że jego córka jest już dorosła.

"Bardzo się obawiałem, że kiedyś zapomnę, jak moje dzieci wyglądały w dzieciństwie. Teraz już nie zapomnę. Nie zrezygnuję z dalszej pracy nad kolejnymi materiałami wideo, które uchwycą ich życie" - dodał na koniec Frans Hofmeester

Poniżej znajduje się wideo przygotowane przez ojca Lotte z okazji jej 18. urodzin:

Zobacz film: "Portret córki Fransa Hofmeestera, od jej narodzin, aż do 18 urodzin"

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.