Trwa ładowanie...

16-letni Krzyś nadal zaginiony. Twierdzą, że widzieli go nad morzem

Avatar placeholder
25.08.2023 16:39
Krzysztofa Dymiński
Krzysztofa Dymiński (Facebook )

Tą sprawą żyła przed wakacjami cała Polska. 27 maja zaginął 16-letni Krzysztof Dymiński, nastolatek z miejscowości położonej w okolicy Ożarowa Mazowieckiego. Chłopak wyszedł z domu wczesnym rankiem 27 maja i słuch o nim zaginął. Wciąż trwają jego poszukiwania.

spis treści

1. "Mija kolejna niedziela bez Ciebie"

Po kilku miesiącach Krzysztof wciąż uważany jest za zaginionego. Chociaż chłopak zostawił niepokojącą wiadomość na Instagramie o treści: "Dziękuję, żegnajcie", jego rodzice nie tracą nadziei, że odnajdą syna całego i zdrowego.

"Mija kolejna niedziela bez Ciebie Krzysztof. Świat dla nas się zatrzymał tamtego dnia, kiedy wyszedłeś z domu. Słońce wstaje, kwiaty kwitną, żyjemy, ale nie możemy w tym wszystkim znaleźć sensu, bo Ciebie nie ma. Nie tracimy nadziei, że gdzieś żyjesz, że wrócisz, ale szukamy Cię także tam, gdzie mamy nadzieję, że Cię nie ma. Tata lata dronem, ma już uprawnienia, pływa łódką z dziadkiem, chodzi brzegami Wisły i wypatruje. Zwracamy się do wszystkich, którzy mogą nam pomóc szukać Ciebie na lądzie i wodzie - błagam, pomóżcie nam sprawić aby nasz syn do nas wrócił. Jeśli są grupy poszukiwawcze, które mają doświadczenie, sprzęt, możliwości, błagam o pomoc. Nie wiemy już co robić, jak nagłaśniać tę sprawę, nie chcemy się poddawać. Synku, jesteś naszym światem, nie zrezygnujemy nigdy" - napisała niedawno mama chłopaka na Facebooku.

Zobacz film: "Zaginięcie Madeleine McCann. Teoria prywatnego detektywa"

2. Krzysiek widziany w Rowach?

Niedawno w mediach społecznościowych pojawiły się informacje, jakby widziano podobnego do Krzysztofa chłopca w Rowach nad Bałtykiem. Nastolatek jest podobno zaniedbany i nosi aparat na zębach tak jak poszukiwany Krzyś.

"Podobno chodził po lesie bardzo opuszczony, zaniedbany, wygląda jak bezdomny człowiek, ma aparat na zębach i ten chłopiec podobno miał aparat na zębach. Jesteście państwo na miejscu, proszę zwróćcie uwagę, czy nie jest on obok was, może wpadł w depresję, może nie potrafi wrócić do domu, rodzice umierają ze strachu o niego" - napisała jedna z internautek w grupie "Rowy - mała miejscowość nad Morzem Bałtyckim".

Podobne doniesienia pojawiły się w internecie w czerwcu. Wówczas także była mowa o Rowach i widzianym w tym miasteczku łudząco podobnego do Krzysztofa nastolatka.

"Warszawę potraktował jako punkt przesiadkowy. W połowie czerwca widziałam podobnego chłopca w Rowach nad morzem. Potargany, życzliwy, uśmiechnięty, nawet nas pozdrowił, ale strasznie zaniedbany. Szedł boso. Wyglądał na bezdomnego, zdziwił mnie młody wiek i pozaklejane zęby. Teraz wiem, że to aparat. Krzyś miał plan na te wakacje, może obejść Polskę. W Rowach są kamery. Bardzo proszę rodzinę Krzysia o sprawdzenie kamer w Rowach w połowie czerwca 2023 roku" - napisano wtedy.

Nie wiadomo, czy ktoś podjął wówczas ten trop. Krzysztofa do dziś nie udało się odnaleźć. Każdy, kto widział nastolatka lub posiada informacje o miejscu jego pobytu, proszony jest o pilny kontakt z komisariatem policji w Ożarowie Mazowieckim pod numerem 47 805 21 86 lub z rodziną pod numerem 604 944 800.

Pamiętaj, że jeśli potrzebujesz pomocy, chcesz porozmawiać z psychologiem, psychiatrą czy z prawnikiem skontaktuj się z Centrum Wsparcia. 800 70 2222 to numer bezpłatnego telefonu dla osób w kryzysie. Czynny jest całą dobę, 7 dni w tygodniu (także w święta). Centrum Wsparcia udziela porad dla dzieci, młodzieży i osobom dorosłym. Można też skontaktować się za pomocą e-maila: porady@liniawsparcia.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze