Trwa ładowanie...

Zimowe szaleństwo, a dzieci. 5 pomysłów na rodzinne ferie!

Avatar placeholder
16.01.2023 11:17
Zimowe szaleństwo, a dzieci. 5 pomysłów na rodzinne ferie!
Zimowe szaleństwo, a dzieci. 5 pomysłów na rodzinne ferie! (materiał partnera)

Artykuł sponsorowany Hotel Bacówka Radawa & SPA

Wielkimi krokami zbliża się długo wyczekiwany czas - ferie! Czas odpocząć po wielu miesiącach pracy i zrelaksować się podczas zimowego urlopu. Dobrze jest to zrobić z uśmiechem na twarzy i w towarzystwie najbliższych – również tych najmłodszych.

Z myślą o tym wyjątkowym dniu przygotowaliśmy dla Ciebie pięć inspiracji na wspólne, rodzinne celebrowanie. Każda z nich jest na tyle uniwersalna, że z powodzeniem wykorzystasz je także podczas innych, przyszłorocznych okazji.

Wspólny seans filmowy

W natłoku codziennych obowiązków, piętrzących się zadań i życia z „zegarkiem w ręku”, wizja spędzenia kilku godzin z najbliższymi, jest wyjątkowo piękna i atrakcyjna. Nie musisz organizować wielkiego przyjęcia, zapisywać malucha na kolonie zimowe i korzystać z drogich atrakcji. Czasem wystarczy prosty pomysł i odrobina kreatywności, aby stworzyć niezapomniany wieczór (albo i kilka!) z maluchem. Zaplanuj rodzinny seans w towarzystwie ulubionych filmów animowanych, następnie zgaś światło i rozłóż na łóżku kolorowe poduszki. Zadbaj o przekąski, gorącą herbatę i ciesz się filmem w objęciach najbliższych Ci ludzi – tak długo, aż uśniecie.

Wyjazd do Hotelu z atrakcjami dla dzieci

Ferie to doskonały pretekst, aby zorganizować długo wyczekiwany urlop. Zimowa aura i kilka dni wolnego sprzyjają wycieczce i świętowaniu wolnych dni w przepięknym miejscu. Planując taki krótki wypad weź pod uwagę hotel, który zadba nie tylko o starszych, ale także młodszych gości. Idealnym przykładem takiego miejsca jest Hotel Bacówka Radawa & SPA, która proponuje maluchom m.in. Salę Zabaw, Salę Kinową, Salę Klocków, ale także lodowisko, zagrodę z czworonożnymi przyjaciółmi i szereg animacji, dzięki którym nie tylko jedna noc, ale cały weekend, będzie niezapomnianą przygodą.

Miejsce to oferuje dedykowany pakiet „Ferie w Bacówce”, w którym to znajdziesz nocleg w pokoju hotelowym/domku oraz garść dodatkowych atrakcji – np. prosecco czekające w hotelu, gorąca zupa na przywitanie, ognisko i Strefę Relaksu.

Rodzinny odpoczynek w SPA

A gdyby tak ferie spędzić… na spokojnie? Idealną alternatywą dla szalonych zabaw i pobudzających animacji jest cisza i odpoczynek, którego tak często nam brakuje. Z myślą o tych potrzebach, we wspomnianym już Hotelu Bacówka, powstała Strefa Relaksu, która oferuje zabiegi zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Wiele z nich można zażywać wspólnie, co dodatkowo buduje więź i niezapomniane wspomnienia.

W ofercie, oprócz basenu czy gorącej bali, znajdziesz masaże gorącymi kamieniami, aromatyczną świecą i stemplami ziołowymi,

Planszówki i własna strefa zabaw

Jeśli spędzasz ferie z nieco starszym dzieckiem, doskonałym pomysłem będą wspólne gry, zabawy i planszówki. Oprócz podstawowych kalamburów, które uczą kreatywności i komunikacji niewerbalnej, sięgnąć możesz po karty do gry, planszówki z pionkami, a także wyszywanki, układanki czy memory.

Gra w planszówki uczy malucha rywalizacji, panowania nad emocjami, przeżywania porażek i zwycięstw. Te bardziej złożone rozbudzają wyobraźnię, uczą logicznego myślenia oraz wyciągania wniosków.

Organizując wspólny wieczór, pamiętaj o domowej lemoniadzie, zimnych ogniach i słodkich przekąskach – stwórzcie z tego wspólny, rodzinny rytuał!

Rodzinne przyjęcie

Na koniec warto pamiętać o klasycznej domówce, która połączy kilka pomysłów w jedno. Zaproś więc swoich przyjaciół z dziećmi, ugotuj ciepłe przekąski, zamów pizzę, sięgnij po ulubione napoje i przygotuj strefę zabaw. Rozłóż na niej drewniane klocki, puzzle, kolorowanki i nadmuchiwany materac, który będzie dodatkową atrakcją dla najmłodszych. Puść w tle muzykę, a następnie udekoruj salon balonami i serpentynami z bibuły. Tak przygotowane przyjęcie staje się niezapomnianym przeżyciem zarówno dla Twojej pociechy, jak i dla wszystkich, zaproszonych gości. Bo kto powiedział, że w taki sposób można witać tylko Nowy Rok?

Oczywiście powyższe propozycje przełożyć można na wiele innych, wspólnych chwil i momentów - np. podczas majówki czy wakacji. Te również świętować możecie w domu - organizując seanse filmowe i wieczory z planszówkami - albo wybierając się poza miasto, na kilka dni w towarzystwie natury.

Wspomniany już hotel Bacówka Radawa & SPA oferuje również inne pakiety, które zakładają szereg atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla młodszych gości. To kolejny dowód na to, że zima i kilka dni wolnego może być pełna ekscytujących przygód!

Artykuł sponsorowany Hotel Bacówka Radawa & SPA

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze