Trwa ładowanie...

Zdradziła, o co proszą ją mężczyźni. Ginekolożka zadaje im jedno pytanie

Avatar placeholder
21.01.2023 17:33
Czym jest "Szew mężowski"? Ginekolożka wyjaśnia
Czym jest "Szew mężowski"? Ginekolożka wyjaśnia (TikTok)

Pęknięcie krocza podczas porodu niestety nie jest niczym nadzwyczajnym. Czasem, by ułatwić mamie zadanie, wręcz się ją nacina, by nie dopuścić do powstania nierównej rany. Po porodzie natomiast konieczne jest założenie szwów. Tu jednak wkraczają partnerzy, którzy myśląc o własnej przyjemności, proszą położników o założenie tzw. mężowskiego szwu. Co to takiego?

Czym jest szew mężowski?
Czym jest szew mężowski? (GettyImages)

1. "Szew mężowski"

Podczas porodu naturalnego często dochodzi do naderwania bądź rozerwania krocza rodzącej. Narażone są na to szczególnie kobiety, które rodzą po raz pierwszy lub mają bardzo wąskie wejście pochwy.

Dzieje się tak, ponieważ dziecko jest znacznie większe niż kanał rodny, który w momencie porodu znacznie się rozszerza. Należy jednak pamiętać, że nie jest on z gumy, a skóra może po prostu się rozerwać. Dlatego też położnicy decydują się na nacięcie krocza, by ułatwić kobiecie poród i łatwiej było później zszyć ranę.

Zobacz film: "Myśleli, że to bóle wzrostowe. Diagnozą był rak"

Jednak jak się okazuje, nie jest to tylko kwestia stanu zdrowia mamy. Dr Danielle Jones, ginekolożka znana na TikToku jako @mamadoctorjones, postanowiła odnieść się do tego tematu. Jak zaznacza, położnicy stale spotykają się z kontrowersyjnymi prośbami partnerów rodzących kobiet, by zszyć je ciaśniej – po to, by mieli oni więcej satysfakcji podczas seksu.

2. Ciasne zszywanie krocza

By pokazać, jak patologiczna jest to prośba, Danielle Jones postanowiła przedstawić krótką, humorystyczną scenkę z porodówki. Kiedy mężczyzna prosi o zszycie krocza swojej partnerki, położnik pyta:

- Jasne, jak ciasno pan sobie życzy?

@mamadoctorjones “Husband Stitch??” - ObGyn Thoughts #tiktokdoctor #obgyn #pregnancy ♬ original sound - Mama Doctor Jones

Trzeba pamiętać, że stosowanie takiego rozwiązania, jakim jest zakładanie ciasnych szwów na kroczu świeżo upieczonej mamy, nie tylko ją uprzedmiotawia, ale również naraża na poważne konsekwencje zdrowotne. Zbyt ciasno zszyte pacjentki borykają się z bólem podczas zbliżeń, a nawet podczas używania tamponów.

- Nikt nigdy nie powinien zmieniać rozmiaru wejścia do pochwy podczas zszywania rany poporodowej. To się nazywa etyka lekarska - podsumowuje dr Jones.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze