Trwa ładowanie...

Zbliża się turniej dla dzieci z cukrzycą typu 1

"Czerwona kartka dla cukrzycy". Pod takim hasłem odbędzie się Halowy Turniej w Piłce Nożnej dla Dzieci z Cukrzycą. To pierwsza edycja imprezy.

Zobacz film: "Początkowe objawy cukrzycy"

Wydarzenie odbędzie się 17 i 18 marca 2018 r. w Suchym Lesie koło Poznania.

W turnieju wezmą udział dzieci z miast w całej Polsce: z Gdańska, Malborka, Warszawy, Łodzi, Poznania, Zielonej Góry, Wrocławia, Krakowa, Gliwic czy Lublina. Łączy je jedno. Chorują na cukrzycę typu 1 i uwielbiają sport.

Wystartują w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2008 i młodsi oraz roczniki 2004-2007. Będą grać w piłkę, ale nie tylko.

Organizatorzy planują konkurs w rzucie młotem, który poprowadzi mistrz olimpijski Szymon Ziółkowski. Z kolei Michał Jeliński, złoty medalista olimpijski, będzie ścigać się z dziećmi na wioślarskich ergometrach, a Ilona Mądra przeprowadzi zawody w koszykówce.

Na koniec planowany jest mecz Gwiazd Sportu z dziećmi.

Choć to pierwsza edycja turnieju, organizatorzy zapewniają, że chcą, by incjatywa miała charakter cykliczny. Do najbliższego wydarzenia zgłaszać się już nie można, ale orgizatorzy zapewaniają, że żaden rodzic dziecka z cukrzycą typu 1, który się do nich zgłosi, nie zostanie bez informacji.

Więcej na stronie www.diabeticcup.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.