Trwa ładowanie...

Zakupy świąteczne? Sprawdź, jak zaoszczędzić

Na zakupach świątecznych zawsze można zaoszczędzić
Na zakupach świątecznych zawsze można zaoszczędzić

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

W tym roku zakupy świąteczne planujesz z ołówkiem w ręku? Głowa do góry! Nawet, jeśli masz ograniczony budżet, zaczynając poszukiwanie prezentów odpowiednio wcześnie, masz szansę upolować świetne okazje. Oto kilka sprawdzonych trików!

Bardzo istotne jest, aby zakupy gwiazdkowe rozpocząć odpowiednio wcześnie. Dzięki temu nie tylko ominie Cię przedświąteczna gorączka, ale będziesz mieć szansę na spokojne przyjrzenie się wszystkim dostępnym promocjom. Szczególnie przydatne w tym okresie staje się bankowe konto osobiste. Płatności online to wtedy najwygodniejszy sposób dokonywania transakcji.

Mając bankowe konto osobiste online możesz zrobić zakupy w sieci. Sklepy internetowe udostępniają wiele darmowych opcji przesyłek oraz elastycznych form płatności online. Korzystając z ich oferty, unikniesz stresu i półgodzinnego szukania miejsca parkingowego pod centrum handlowym.

Jeśli masz zamiar skorzystać z oferty sklepów internetowych, zrób to najlepiej jeszcze w listopadzie. W ten sposób możesz być pewien, że przesyłka dotrze na czas, a cena nie jest sztucznie zawyżona. Istnieje także kilka innych sposobów na oszczędności podczas świątecznych zakupów.

1. Sprawdź bankowe promocje

A może akurat zastanawiasz się nad zmianą banku? Jako nowy klient, zakładając bankowe konto osobiste możesz spodziewać się wielu korzyści. Może to być na przykład:

  • Szansa przystąpienia do programu lojalnościowego lub programu typu Cash-Back - tego typu promocje polegają na zwracaniu określonego w umowie procenta kwoty wydanej kartą płatniczą za zakupy w określonych sieciach sprzedaży (stacje benzynowe, kioski, sieci restauracji, księgarnie czy też sklepy meblowe – możliwości są niemal nieograniczone).
  • Zniżki dla Ciebie i znajomych - do korzystania ze zniżek w niektórych bankach możesz zaprosić kilku znajomych. Możecie spodziewać się zwrotu nawet 5% wydatków na określone cele, do 500 złotych w skali roku. Jeśli polecisz znajomemu konkretne bankowe konto osobiste, w niektórych bankach możesz spodziewać się benefitów. Może być to na przykład premia pieniężna dla Ciebie i znajomego (przelana na konto online) albo darmowe prowadzenie rachunku dla Was obojga.

    2. Sklep internetowy - oszczędność czasu i nerwów

Zakupy w sklepach internetowych mają kilka innych niezaprzeczalnych zalet. Przede wszystkim są łatwe, mają wiele wygodnych opcji płatności online i wiążą się ze sporą oszczędnością czasu. Co więcej, klienci cenią sobie możliwość zapoznania się z opisem towarów w warunkach zacisza domowego, bez presji czasu i w dogodnym dla nich momencie. To pozwala niemal całkowicie wyeliminować ryzyko nieudanych zakupów, gdyż kiedy towar zakupiony w Internecie nie spełnia oczekiwań, klient może go zwrócić w ciągu 14 dni.

Do istotnych zalet zakupów w sklepach internetowych należy także fakt, że transakcje zawarte online przynoszą często realne oszczędności. Robiąc zakupy online można porównać ceny w wielu sklepach za pomocą porównywarek internetowych, dzięki czemu masz pewność, że nie przepłacasz. Warto też pamiętać, że oszczędzisz koszty paliwa na dojazd do sklepu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.