Klaudia wyszła z domu i ślad po niej zaginął. Zrozpaczona matka 15-latki prosi o pomoc
Nastolatka wyszła z domu w nocy z 19 na 20 września i do tej pory nie dała znaku życia. Jej mama, która poprosiła o pomoc w poszukiwaniach w mediach społecznościowych, oceniła, że nastolatka może być w złym stanie psychicznym, a nawet pod wpływem narkotyków.
1. Zaginięcie nastolatki
Zaginęła 15-letnia Klaudia Chojnacka z Łodzi. W nocy z 19 na 20 września wyszła z domu przy ul. Ludwika Zamenhofa w dzielnicy Polesie. Nikomu z bliskich nie powiedziała, gdzie się wybiera. Od tej pory rodzina nie ma z nią kontaktu - nie wróciła do domu, ani nie zadzwoniła, a jej telefon pozostaje nieaktywny.
Świadkowie mówią, że widzieli Klaudię około 8 rano w czwartek 21 września w okolicach łódzkiej Manufaktury, a we wtorek 26 września w pobliżu sklepu Lidl oraz Aldi przy ul. Traktorowej na osiedlu Teofilów.
Mama nastolatki prosi w internecie o pomoc w znalezieniu córki. Poinformowała, że dziewczyna może być w złym stanie psychicznym, a w kolejnych dniach dodała, że Klaudia może być pod wpływem narkotyków.
"Klaudia pomożemy Ci, Kochamy Cię, wracaj, proszę, Mama", "Daj znać dziecko, że z tobą wszystko w porządku", "To naprawdę nie jest śmieszne" - pisze matka sugerując, że nastolatka prawdopodobnie czyta jej posty.
Klaudia Chojnacka ma 165 cm wzrostu, jest szczupła, ma czarne włosy do ramion i niebieskie oczy. Na prawej nodze w pobliżu wewnętrznej strony kostki ma tatuaż przedstawiający diament. W dniu zaginięcia miała na sobie koszulkę z napisem "Widzew" oraz czarne spodnie lub spodenki.
Osoby, które widziały Klaudię, znają jej miejsce pobytu lub są w stanie podać szczegóły związane z jej zaginięciem, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z IV Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi przy ul. Mikołaja Kopernika bądź telefon na numer 478412300 lub na numer alarmowy.
2. Gdzie szukać pomocy?
Jeżeli zauważysz u siebie albo bliskich niepokojące zmiany w zachowaniu - obniżony nastrój, problemy ze snem, utratę zainteresowań, brak zadowolenia z życia, niechęć do życia, zamartwianie się, niepokój itp. - nie zwlekaj, tylko porozmawiaj ze specjalistą.
W sytuacji zagrożenia życia (nasilone myśli samobójcze, chęć zrobienia sobie/komuś krzywdy, zaburzenia świadomości, urojenia) nie wahaj się, tylko dzwoń pod numer alarmowy 112.
3. Telefony zaufania
Jeżeli potrzebujesz rozmowy z psychologiem przez telefon, dzwoń pod:
- Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123; czynny codziennie od 14.00 do 22.00
- Antydepresyjny Telefon Zaufania 22 484 88 01; czynny od poniedziałku do piątku od 15.00 do 20.00, dyżurują tu też lekarz psychiatra i seksuolog
- Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji 22 594 91 00; czynny w środy i czwartki od 17.00 do 19.00
- Telefon Zaufania Młodych 22 484 88 04; czynny od poniedziałku do soboty od 11.00 do 21.00
- Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111; czynny całodobowo 7 dni w tygodniu
Pomoc znajdziesz też w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej. Są one nie tylko w dużych aglomeracjach, ale też mniejszych miastach. Najbliższy ośrodek znajdziesz przez internet. OIK-i działają w większości całodobowo, jest tam możliwość rozmowy telefonicznej czy bezpłatnego umówienia się na spotkanie z psychologiem, interwentem kryzysowym, prawnikiem.
4. Konsultacja z lekarzem
By odbyć konsultację psychiatryczną w trybie pilnym, możesz udać się do najbliższego szpitala, który ma psychiatryczną izbę przyjęć.
Możesz udać się również do jednego z Centrów Zdrowia Psychicznego. To pilotażowy program szybkiego dostępu do leczenia psychiatrycznego, psychologa, psychoterapeuty. Nie obowiązują tu żadne zapisy, w godzinach pracy do centrum można przyjść w każdej chwili. Pomoc jest bezpłatna i obejmuje również osoby nieubezpieczone.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl