Trwa ładowanie...

Wyposażasz kuchnię? Nie wiesz, czy wybrać zabudowę, czy wolnostojące AGD? Doradzamy

Artykuł sponsorowany
(Materiał Partnera)

Urządzenie kuchni to nie lada wyzwanie – pomieszczenie, poza aspektem wizualnym, powinno przede wszystkim być praktyczne. Dobrze zaplanowana, funkcjonalna przestrzeń kuchenna zapewnia wygodę podczas wykonywania codziennych czynności. Kluczowym elementem wyposażenia jest AGD, które możesz zabudować lub zdecydować się na sprzęt wolnostojący. Które rozwiązanie wybrać? Podpowiadamy!

AGD wolnostojące vs do zabudowy

Zarówno wolnostojące AGD, jak i sprzęt do zabudowy ma swoje wady i zalety. Wybór rodzaju urządzeń powinien być przemyślany, by spełniał oczekiwania domowników.

1. Mobilność

Sprzęt wolnostojący można w łatwy sposób przenosić, dlatego wymiana lub naprawa jest o wiele szybsza i prostsza. W przypadku zabudowy mobilność jest ograniczona. W przypadku ewentualnej awarii sprzęt trzeba najpierw wymontować z szafek.

2. Design i zagospodarowanie przestrzeni

Sprzęt do zabudowy można ukryć w szafkach, dzięki czemu kuchnia wydaje się bardziej przestronna i spójna estetycznie – pasuje idealnie do nowoczesnych wnętrz w minimalistycznym wydaniu. Zabudowane AGD pozwala w pełni wykorzystać przestrzeń oraz umieścić niektóre sprzęty na wysokości wzroku. Dzięki temu schylanie się do np. piekarnika nie jest konieczne, tak jak w przypadku urządzeń wolnostojących.

3. Gabaryty

Kwestia gabarytów przemawia na korzyść AGD wolnostojącego, na szczęście jedynie w przypadku lodówek. Decydując się na sprzęt wolnostojący, możesz wybrać o wiele większą lodówkę, np. dwudrzwiową. Warto więc rozważyć wybór, uwzględniając swoje potrzeby i liczbę domowników. Zakłada się, że lodówka powinna mieć pojemność 120–130 litrów na jedną osobę.

4. Cena

Kuchnia ze sprzętami w zabudowie to kosztowniejsza inwestycja, ponieważ wymaga montażu odpowiednich szafek. Sprzęt wolnostojący w większości bywa tańszy, ale nie jest to regułą. Wszystko zależy od parametrów i danych technicznych sprzętu.

Wolnostojący sprzęt AGD czy do zabudowy? Który wybrać?

AGD do zabudowy jest doskonałym rozwiązaniem w mniejszych kuchniach, ponieważ umożliwia wykorzystanie potencjału przestrzeni. Zabudowany sprzęt gwarantuje również komfort podczas codziennego użytkowania, z kolei wymiana lub naprawa w razie awarii jest wygodniejsza w przypadku AGD wolnostojącego. Kuchnia w zabudowie tworzy spójną kompozycję, natomiast wolnostojące sprzęty wyróżniają się na tle pozostałych elementów wyposażenia kuchennego.

Podsumowanie

Aranżacja kuchenna to inwestycja na lata, dlatego warto, by była przemyślana. Wybór sprzętu powinien być kompromisem między naszymi oczekiwaniami a możliwościami. Poszukujesz urządzeń, które uzupełnią wnętrze Twojej kuchni? Sprawdź ofertę sprzętu AGD na MediaMarkt.pl!

Artykuł sponsorowany
Polecane dla Ciebie