Trwa ładowanie...

Wyniki raportu "Co rodzice wiedzą o słodyczach dla dzieci"

Słodycze bywają kartą przetargową podczas posiłków - wielu rodziców używa ich jako argumentu podczas namawiania dziecka do zjedzenia zdrowego, ale nielubianego przez nie pokarmu (np. brukselki). Warto jednak zastanowić się, czy zwykłe przekąski można bez obaw podawać maluchom. Pamiętajmy bowiem, że słodycze to źródło cukru oraz substancji smakowych, które mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie pociechy.

Zobacz film: "Ile i co powinien jeść przedszkolak?"

Portal Parenting.pl przeprowadził we współpracy z firmą Starpharma Sp. z o. o. (producent Zdrowych Lizaków Mniam Mniam) ankietę dotyczącą świadomości rodziców na temat składu słodyczy, które spożywają ich dzieci. Swoimi wiadomościami podzieliło się aż 839 rodziców – pobierz plik z wynikami ankiety i sprawdź, czy respondenci faktycznie wiedzą, co podają swoim pociechom na deser.

Raport

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.