Trwa ładowanie...

Zdjęcie Sophie Weaver wykorzystano, aby promować aborcję. Dziewczynka chora na zespół Retta nie żyje

Avatar placeholder
25.08.2021 14:26
Sophie Weaver zmarła mając 10 lat, cierpiała na Zespół Retta
Sophie Weaver zmarła mając 10 lat, cierpiała na Zespół Retta (Instagram)

Potwornie zdeformowaną twarz Sophie Weaver wykorzystano bez zgody jej rodziny w plakatach proaborcyjnych. Po trudnym, pełnym cierpienia życiu, dziewczynka zmarła w wieku 10 lat.

spis treści

1. Sophie Weaver cierpiała na zespół Retta

Mała Sophie Weaver żyła zaledwie 10 lat. Zespół Retta spowodował potworne deformacje twarzy, opóźnienie rozwoju psychofizycznego, uniemożliwiał normalne funkcjonowanie.

W swoim krótkim życiu Sophie zaznała wielu cierpień fizycznych i emocjonalnych. Dziecko z powodu wyglądu było wielokrotnie wyszydzane. Dziewczynka doświadczała kpin nie tylko w bezpośrednim kontakcie.

Zobacz film: "Lekarze mówili, że powinna zrobić aborcję"
Sophie Weaver cierpiała na zespół Retta
Sophie Weaver cierpiała na zespół Retta (Instagram)

Zdarzyło się również, że zdjęcia Sophie wykorzystano na plakatach promujących usuwanie chorych płodów. Mama dziewczynki była zdruzgotana. Kobieta podkreśla, że zawsze takim samym uczuciem darzyła chorą córkę i pozostałą dwójkę dzieci. Uważa, że Sophie była najdzielniejszą osobą, jaką znała.

Zespół Retta powoduje szerokie spektrum zaburzeń rozwojowych
Zespół Retta powoduje szerokie spektrum zaburzeń rozwojowych (Instagram)

Gdy zdjęcia Sophie obiegły internet jako zachęta do aborcji, matka nie mogła dłużej być obojętna wobec przemocy w sieci. Zdecydowała się na walkę z internetowymi trollami i falą hejtu.

Natalie Weaver założyła stronę Advocates for Medically Fragile Kids NC. Zajmuje się pomocą dla chorych dzieci i ich rodzin.

3-letni chłopiec był wyśmiewany przez inne dzieci z powodu wyglądu. List jego matki poruszył serca wielu osób
3-letni chłopiec był wyśmiewany przez inne dzieci z powodu wyglądu. List jego matki poruszył serca wielu osób [4 zdjęcia]

Wyśmiewanie i prześladowanie to problemy, z którymi na co dzień borykają się dzieci. Mogą być one obiektem

zobacz galerię

Dziewczynka przeszła niezliczoną ilość hospitalizacji, wielokrotnie była operowana. Miało to poprawić jej komfort życia.

Sophie trzy miesiące temu po raz kolejny trafiła do szpitala z wysoką gorączką. 20 maja matka poinformowała, że stan jest tragiczny i stale się pogarsza. Prosiła wszystkich o modlitwę. 24 maja dziecko zmarło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze