Trwa ładowanie...

Wyczerpane i samotne matki

Bridgette Armstrong opublikowała na Facebooku szczery do bólu post o tym, jak naprawdę wygląda życie pełnoetatowej mamy. Kobiety, które decydują się na pozostanie z dzieckiem w domu, często odbierane są jako leniwe. Tymczasem czują się przemęczone i samotne.

Zobacz film: "Mama najpiękniejszych bliźniaczek walczy z hejtem"

1. Zawód mama

Mama z Minnesoty od ponad roku nie pracuje zawodowo, ponieważ zajmuje się w domu 18-miesięczną córeczką Riley, jak informuje Today. Kobieta w mediach społecznościowych zamieściła poruszające zdjęcie i emocjonalny wpis, w którym odczarowuje sytuację mam opiekujących się dziećmi w domu w pełnym wymiarze.

Napisała ona, że wizja społeczeństwa na ten temat jest odrealniona. Jej zdaniem ludzie uważają, że mamy powinny być szczęśliwe, że nie chodzą do pracy lub że są leniwe i im się po prostu nie chce.

Armstrong i jej 18-miesięczna córka Riley
Armstrong i jej 18-miesięczna córka Riley (Facebook)

Armstrong żali się, że bycie mamą na cały etat to ciężka praca, w dodatku przytłaczająca i samotna. Bywają sytuacje, kiedy brakuje jej czasu na to, żeby wejść pod prysznic, czy zmienić ubranie, ponieważ cały dzień kręci się wokół dziecka.

2. Kobiecość matek

Mamy tracą poczucie kobiecości i czują się winne, kiedy nie mają już siły na to, żeby posprzątać w domu. Czasami jest im tak źle i są tak zmęczone, że jedyne co mogą zrobić, to sobie skrycie popłakać.

Mama przyznała, że czuje się sama i samotna
Mama przyznała, że czuje się sama i samotna (Facebook)

Cierpią też z powodu tego, że dzieci widzą je w sytuacji słabości. Wolałyby zajmować się nimi uśmiechnięte, wypoczęte i zadbane. Na końcu tego emocjonalnego posta na Facebooku Armstrong wyznaje, że jest sama i jest samotna.

Wpis ten wywołał dyskusję w internecie i też pojawienie się nieprzyjemnych komentarzy. Zdaniem 25-latki jest to dowód na to, że wciąż mamy będące poza życiem zawodowym z powodu opieki nad dziećmi są piętnowane.

Opieka nad dzieckiem w domu bywa wyczerpująca
Opieka nad dzieckiem w domu bywa wyczerpująca (iStock)

Armstrong zauważa, że są nie tylko jasne, ale i ciemne strony bycia rodzicem i każdy ma prawo do tego, żeby czuć się gorzej. W takiej sytuacji należy mu się wsparcie, zrozumienie i pomoc.

Kobieta apeluje, by przejrzeć listę znajomych na Facebooku, by sprawdzić, kto potrzebuje pomocy, ponieważ samotni rodzice jako ostatni przyznają się do tego, że jej potrzebują. Opieka nad dzieckiem w pełnym wymiarze godzin to przywilej, ale też ciężka praca. Dzieci wymagają nieustannej uwagi i czujności.

PRZECZYTAJ TEŻ o tym, jak sobie pomóc będąc pełnoetatową mamą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.