Wóz policyjny dla małego chłopca – przegląd najciekawszych samochodów

Samochody policyjne, straże pożarne i karetki są uwielbiane przez chłopców. Inspirują ich do wymyślania własnych, bohaterskich przygód, jak również zachęcają do poznawania pracy strażaka, czy policjanta od kuchni. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się pojazdy policyjne z uwagi na ich różnorodność. Także wśród zabawek znajdziemy policyjne autka o różnych możliwościach i przeznaczeniach.

1. Metalowy radiowóz z napędem

Zaletą tych autek jest wytrzymałość i niska cena, bowiem kupimy je już od 25zł. Nie są duże, przez co sprawdzą się na wszelkiego rodzaju torach i parkingach dla aut. Większość posiada przycisk uaktywniający sygnał dźwiękowy i świetlny. Radiowozy mają także otwierane drzwi oraz napęd. Po naciągnięciu ich do tyłu, żwawo ruszają do przodu.

Zobacz film: "W tym szpitalu rządzą mali kierowcy."

2. Duży, interaktywny radiowóz

Ceny wahają się od 29 do 100zł. Droższy samochód często jest bardziej wytrzymały na mechaniczne uszkodzenia. Większe samochody są także cięższe, przez co można je zabierać na spacer. One również wyposażone są w interaktywne funkcje, takie jak światło, dźwięk, a nawet zwroty policjantów kierowanych do potencjalnego przestępcy. Popularne są także radiowozy, które same jeżdżą. Wszystko dzięki obrotowym kółkom pod maską, które po napotkaniu przeszkody odwracają się i kręcą w inną stronę.

3. Wóz policyjny sterowany pilotem

Sprawdzi się na urodzinowy prezent i nie tylko. Samochody zdalnie sterowane to prawdziwa gratka dla fanów wszystkich aut. Radiowozy wydają przy tym dźwięki i świecą światłami umieszczonymi na dachu. Przy pomocy pilota, dziecko kieruje pojazd w określoną stronę. Im cięższy pojazd tym bardziej stabilniejszy, przez co z łatwością pokona nawet chodnik czy trawnik na dworze.

Jak urządzić pokój dla chłopca? Garść inspiracji
Jak urządzić pokój dla chłopca? Garść inspiracji [30 zdjęć]

zobacz galerię

4. Policyjny Polonez, Fiat 125p i Nysa

Dla pasjonatów policyjnych aut, hitem będą radiowozy retro. Wśród nich nie może zabraknąć zwłaszcza Fiata 125p i Nysy, które jeździły jako milicja. Pojazdy te zwykle występują w rozmiarze ok. 15 cm długości. Mają otwierane drzwi i napęd. Rzadziej spotykane są samochody retro z dźwiękami lub światłami. Samochody są szczegółowo wykonane i idealnie odwzorowują prawdziwe pojazdy z minionej epoki.

5. Samochód policyjny z przyczepką dla koni

Spotkać możemy go w większości sklepów z zabawkami. Ceny wahają się od 60 do 90zł. Samochód to zwykle duży radiowóz z opcją włączenia świateł i syreny. Ma otwierane drzwi i napęd umieszczony w tylnych kołach. Z tyłu ma wystający hak do którego przyczepiana jest wysoka przyczepa dla koni. Jej drzwi otwierają się do dołu, przez co stają się podestem dla wchodzącego do przyczepy zwierzęcia. W zestawie jest także koń, który jadąc w przyczepie może wyglądać przez umieszczone z boku okna.

Fryzury dla chłopców - najmodniejsze propozycje
Fryzury dla chłopców - najmodniejsze propozycje [6 zdjęć]

Nie zawsze chłopiec musi być ostrzyżony na krótko. Oczywiście fryzura musi być łatwa nie tylko do mycia,...

zobacz galerię

6. Radiowóz szeryfa i samochody policyjne z innych państw

Nie tylko polskie radiowozy cieszą się zainteresowaniem, ale także zagraniczne. Popularne są zwłaszcza samochody należące do szeryfów, utrzymane w biało-czarnej kolorystyce. Popularne są także radiowozy z Wielkiej Brytanii charakteryzujące się żółto-niebieską szachownicą. Dostaniemy je zarówno w wersji niedużych resoraków, jak i większych autek z napędem i dźwiękami.

spis treści
rozwiń

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.