Trwa ładowanie...

Wiemy, gdzie powstaną "Podwórka NIVEA"!

Zakończył się etap konkursowy akcji „Podwórko NIVEA”, który wyłonił 40 zwycięskich lokalizacji. Ogromne zaangażowanie Polaków, ponad 18 milionów oddanych głosów, a wszystko to na rzecz wyjątkowych, Rodzinnych Miejsc Zabaw NIVEA, które powstaną w całej Polsce! „Podwórka NIVEA” to place zabaw, które kładą nacisk na jakościowe spędzanie czasu z dzieckiem, z dala od telewizora czy komputera, pozwalając przenieść się współczesnym rodzicom do czasów, w których sami bawili się na podwórku!

Zobacz film: "Jak się bawić z dwulatkiem?"

spis treści

Zakończył się właśnie etap konkursowy akcji „Podwórko NIVEA”. W tegorocznej inicjatywie CSR marki NIVEA udział wzięło aż 1117 gmin i spółdzielni mieszkaniowych z całej Polski. W Internetowym głosowaniu na zwycięskie lokalizacje, w których powstaną Rodzinne Miejsca Zabaw, Polacy oddali łącznie ponad 18 milionów głosów. Już wkrótce powstanie 40 Podwórek NIVEA, które będą efektem niezwykłego zaangażowania mieszkańców.

„Motywacja lokalnych społeczności, zainteresowanie mediów i aktywność samych pracowników przerosły nawet nasze oczekiwania. W czasie trwania tegorocznej akcji CSR otrzymaliśmy wiele podziękowań i ciepłych słów, które upewniły nas w przekonaniu, że takie inicjatywy są dzisiaj niezwykle potrzebne” – wyjaśnia Katarzyna Milanovic, General Manager NIVEA polska.

1. „Podwórko NIVEA” – kto głosował?

Już pierwsze dni głosowania pokazały, że Polacy potrafią się mobilizować, aby wspólnie osiągnąć wymarzony cel. Lokalne społeczności rywalizowały ze sobą, motywując mieszkańców okolic do regularnego oddawania głosów. Niesłabnąca motywacja, kreatywna promocja własnego regionu i pozytywna energia to synonimy tegorocznego konkursu. Do głosowania zachęcali niemal wszyscy

– dzieci, rodzice, nauczyciele, przedstawiciele samorządów, a nawet polskie gwiazdy! Wśród najbardziej aktywnych głosujących byli młodzi rodzice. Jak przyznaje Urszula Kosior ze Starachowic, „Jako mama 2-letniej córeczki marzyłam, aby w mojej okolicy powstało miejsce, w którym będę mogła aktywnie spędzać czas z moją pociechą. Przez cały okres trwania konkursu aktywnie zachęcałam wszystkich znajomych do głosowania – i opłaciło się! Nie mogę się doczekać dnia, w którym wreszcie z Rozalką pójdziemy na „Podwórko NIVEA” – dodaje mama Rozalii.

2. Siła lokalnych społeczności

„Podwórko NIVEA” to nie tylko projekt, w którym do wygrania były wyjątkowe, retro-nowoczesne place zabaw, to przede wszystkim ogromna dawka pozytywnej energii, płynąca z każdego miejsca w Polsce. Powodzenie gmin i spółdzielni mieszkaniowych w konkursie zależało wyłącznie od zaangażowania i mobilizacji mieszkańców. Polacy nagrywali filmy, motywowali się na portalach społecznościowych, a nawet organizowali miejskie marsze na rzecz Rodzinnych Miejsc Zabaw. To właśnie siła lokalnych społeczności zdecydowała o tym, kto wygra. Jak podkreśla Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa: „Zasady konkursu były proste – wystarczyła wytrwałość i konsekwencja w dążeniu do celu, a ten był naprawdę szczytny – uśmiech naszych dzieci. Wierzyłem, że to się uda i dziś jestem z nas bardzo dumny. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu mieszkańców Sochaczewa przez następne lata, nasi najmłodsi będą mogli cieszyć się wyjątkowym Rodzinnym Miejscem Zabaw”.

Projekt „Podwórko NIVEA” to również realne wsparcie dla gmin, które zostało docenione przez lokalne samorządy. Jak przyznaje Jan Broda, wójt Gminy Komorniki: „Akcja NIVEA była dla nas ogromną szansą. Kiedy podejmowaliśmy decyzję o udziale w konkursie postawiliśmy przed sobą dwa cele: zainicjowanie współdziałania mieszkańców i instytucji w całej gminie oraz zdobycie Rodzinnego Miejsca Zabaw. I udało się! Społeczność lokalna Plewisk nie tylko się zintegrowała, ale również zyskała wyjątkowy, retro-nowoczesny plac zabaw. Dzięki tej inicjatywie powstanie miejsce, do którego dzieci będą chciały wracać, i które zostanie w ich pamięci na zawsze.” – dodaje. Po uzupełnieniu dokumentacji projektowej przez gminy i spółdzielnie mieszkaniowe, marka NIVEA wybuduje Rodzinne Miejsca Zabaw. Wszystkie retro-nowoczesne place zabaw powstaną jeszcze w tym roku. Chcesz sprawdzić, czy „Podwórko NIVEA” powstanie w Twojej okolicy?

Wejdź na stronę internetową Nivea i poznaj polską mapę Rodzinnych Miejsc Zabaw!

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.