Trwa ładowanie...

Wakacyjna polisa dla dziecka - czy warto?

Wakacje coraz bliżej. I choć w tym roku pewnie będziesz je spędzać wspólnie z dzieckiem, warto pomyśleć o bezpieczeństwie pociechy w czasie wolnym od nauki. Pomocna może okazać się odpowiednia polisa ubezpieczeniowa.

1. Jak spakować dziecięcą walizkę?

W obecnej sytuacji wywołanej epidemią koronawirusa o obozie sportowym, zielonej szkole czy letnich wyjazdowych warsztatach teatralnych można zapomnieć. Jeśli jednak twoje dziecko te wakacje spędza z tobą na odkrywaniu górskich szlaków i leśnych ścieżek czy też ruszacie razem nad morze, najważniejsze, by w tym beztroskim, radosnym czasie było bezpieczne.

Wbrew opiniom, podczas wakacyjnych aktywności wypadki zdarzają się wyjątkowo często. Stłuczenia, skręcenia czy złamania są na porządku dziennym. Letnia, swobodna atmosfera im sprzyja. Dziecko nie czuje się skrępowane codziennymi obowiązkami i pozwala sobie na więcej.

Dlatego na letni wyjazd z dzieckiem warto zabrać kompleksowo wyposażoną apteczkę pierwszej pomocy. Skaleczenia i zranienia to dla aktywnych dzieci przecież chleb powszedni. Nie zapominaj o repelentach, czyli środkach odstraszających komary, meszki i kleszcze. Równie ważna jest ochrona przed słońcem. Okulary przeciwsłoneczne, czapka z daszkiem lub kapelusz oraz obowiązkowo krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym ochronią dziecko przed oparzeniami czy niebezpiecznym udarem.

Na wakacyjny wyjazd warto zapakować do walizki malucha kurtkę przeciwdeszczową i kalosze. Na koniec – klapki pod prysznic oraz środki do higieny osobistej, takie jak szampon do włosów, szczoteczka i pasta do zębów, płyn do mycia oraz mydło.

2. A co z ubezpieczeniem?

Podczas wyjazdów krajowych pomocna może okazać się polisa LINK4 Mama oraz ubezpieczenie "NNW dziecka" i "Szybka pomoc dla dziecka". W ramach pierwszego oprócz standardowych świadczeń wypłacanych w razie nieszczęśliwego wypadku, ubezpieczyciel pokrywa również koszty leczenia (do 2000 zł) choroby spowodowanej ugryzieniem lub ukąszeniem przez owada bądź kleszcza, co jest niezwykle ważne, gdy dziecko spędza dużo czasu na łonie natury.

>> Sprawdź wakacyjne ubezpieczenie dla twojej pociechy

Z kolei pakiet "Szybka pomoc dla dziecka" również podczas wakacji gwarantuje, że ubezpieczyciel w razie nagłego zachorowania dziecka dostarczy leki i pokryje ich koszt do 250 zł.

W przypadku nieszczęśliwego wypadku LINK4 Mama pokryje również koszty zakupu sprzętu rehabilitacyjnego do 1000 zł i koszty jego dostawy do domu. Zorganizuje też i opłaci koszt łóżka szpitalnego dla prawnego opiekuna dziecka, które w wyniku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku jest hospitalizowane (do 1000 zł za łóżko szpitalne dla rodzica lub za hotel zlokalizowany w pobliżu szpitala).

Wykupując polisę dla dziecka, warto pamiętać o wszystkich możliwych nieszczęśliwych wypadkach, które mogą nas nieprzyjemnie zaskoczyć. Wiedząc, że twój skarb jest odpowiednio chroniony, będziesz spać spokojniej.

Partnerem artykułu jest LINK4

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    AdvertisementAdvertisement