Trwa ładowanie...

Wakacje w Turcji wracają do łask

Turcja od wielu lat była jednym najczęściej odwiedzanych przez Polaków krajów. W latach PRL-u jeździliśmy tam z nadzieją, że coś sprzedamy i przywieziemy ciekawe, atrakcyjne towary. W końcówce XX wieku i na początku XXI jeździliśmy głównie po słońce i dla splendoru. Dziś Turcja postrzegana jest jako kierunek znany, lubiany i – mimo egzotyki – dość bliski.

Zobacz film: "Taniec z dzieckiem w chuście"

1. Dlaczego Turcja?

Odpowiedzią jest przede wszystkim gwarantowana pogoda. W sezonie letnim nie będziemy potrzebować ciepłych swetrów. Tam zawsze świeci słońce i jest gorąco. Woda w morzu nigdy nie stygnie, a kolorowe drinki nigdzie nie są zimniejsze. Jeśli dodamy do tego nieco egzotyki kraju, który, choć ma aspiracje bycia europejskim, przesiąknięty jest kulturą azjatycką, to jasne się staje, dlaczego wybieramy Turcję, a nie Grecję czy Włochy.

Ponadto – nie ma się co oszukiwać – oblegający wyspy greckie imigranci skutecznie zniechęcają do odwiedzania kraju zwanego kolebką cywilizacji. Tymczasem Turcja uporała się już z trudną sytuacją, jaka miała miejsce po zamachach sprzed kilku lat. Podobnie jak niegdyś Tunezja, wzmocniła granice, zadbała o bezpieczeństwo i wysłała do turystów na całym świecie wyraźny sygnał: czekamy na was.

2. Morze Czarne

Morze Czarne jest czarne tylko z nazwy. W rzeczywistości może poszczycić się kryształowo przejrzystą, ciepłą wodą, w której chętnie popływamy lub zanurkujemy. Miłośnicy sportów wodnych, w tym różnych odmian surfingu, na pewno nie poczują się rozczarowani.

Dobrze przygotowane plaże i profesjonalnie zaopatrzone wypożyczalnie sprzętu sportowego zadowolą nawet najbardziej wymagającego gościa. A przy tym wszystkim można liczyć na turecką gościnność, serdeczność i pomoc w potrzebie. Turcy bowiem są ludźmi otwartymi i bardzo pozytywnie nastawionymi do turystów.

3. Rodzinne wakacje

Turcja to dobry kierunek na wakacje z dziećmi. Pełno tutaj atrakcji dla całej rodziny - hotele all inclusive z pysznym jedzeniem, basenami i SPA, aquaparki i wiele ofert wycieczek fakultatywnych.

4. Co można robić w Turcji?

Decyzje każdy musi podjąć samodzielnie. Na gości czekają nie tylko czyste plaże, ale także aquaparki, parki rozrywki, oraz przede wszystkim – ogromna ilość zabytków. Nie można zapomnieć o bogatej historii Turcji w okresie starożytności. Alanyia była szczególnie lubiana przez królową Kleopatrę, która właśnie tu przybywała zażywać morskich kąpieli.

5. Oryginalna kuchnia

Kuchnia turecka jest jedyna i niepowtarzalna – już nie europejska, jeszcze nie azjatycka. Bazuje na baraninie, jagnięcinie i wołowinie przyrządzanych z warzywami. Nie uświadczymy tu wieprzowiny. Za tu spróbujemy tu prawdziwego tureckiego kebaba, który znacznie różni się od tych przygotowywanych w licznych tureckich barach w Polsce.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.