Trwa ładowanie...

Też to widzisz? Zdjęcie wprawiło ludzi w osłupienie

Avatar placeholder
30.03.2024 09:03
Użytkowników przeraziło zdjęcie małej dziewczynki. Chwilę zajęło znalezienie detalu
Użytkowników przeraziło zdjęcie małej dziewczynki. Chwilę zajęło znalezienie detalu (Facebook)

Wśród użytkowników portalu X wybuchła prawdziwa burza. Urocza malutka dziewczynka została uwieczniona podczas słonecznego dnia na zewnątrz. Niemniej jednak, to zdjęcie wywołało falę niepokoju wśród internautów. Czy jej wygląd spowodowany jest groźną chorobą?

spis treści

1. Niepokojące zdjęcie

Na zdjęciu widzimy małą dziewczynkę z blond włosami, na której głowie widnieje okazała kokarda. Na szyi nosi szal, co od razu rzuca się w oczy. Przy bliższym spojrzeniu, można dostrzec niepokojący element - niewielkie nogi dziewczynki, które są nieproporcjonalnie cienkie i zakłócają wygląd jej sylwetki.

Na platformach społecznościowych internauci z ogromną kreatywnością snuli domysły na temat przyczyn, dla których nogi tej dziecka prezentują się w ten sposób. Sugerowali, że mogłoby to być spowodowane jakąś chorobą, niedożywieniem lub nawet anoreksją.

Zobacz film: "Mniej niż 15 sekund. Jeśli znajdziesz nietoperza, będziesz mistrzem"

Teorie się pojawiały jedna po drugiej, ale rezultat był taki sam - empatia była widoczna w komentarzach pod wpisami na portalach społecznościowych. Niemniej jednak, wszystkie domysły okazały się nieprawdziwe, pomimo że odkrycie prawdy na temat tego zdjęcia nie było proste.

Zdjęcie mocno zaniepokoiło internautów
Zdjęcie mocno zaniepokoiło internautów (X)

2. Anoreksja wśród młodzieży

Nic dziwnego, że to zdjęcie wywołało niepokój w społeczności internetowej. Anoreksja to problem, który z każdym rokiem dotyka coraz młodszych ludzi. Statystyki pokazują, że średni wiek osób dotkniętych tym zaburzeniem wynosi 17 lat.

W medycynie można spotkać również wzmianki o wcześniejszym występowaniu jadłowstrętu psychicznego. Często mówi się o niej jako o zaburzeniu odżywiania, które dotyka dzieci w wieku od sześciu miesięcy do dwóch lat. Anoreksja niemowlęca jest bardzo rzadkim zjawiskiem, obserwowanym jedynie u niewielkiej części maluszków.

Młodzież zmagająca się z anoreksją jest obsesyjnie skupiona na swoim wyglądzie. To przejawia się w kłopotach z jedzeniem i zniekształconym odbiorem swojego ciała. Często mają przekonanie, że są zbyt grubi, nawet jeżeli ich chudość jest już na granicy niebezpieczeństwa.

Anoreksja może skutkować poważnymi komplikacjami zdrowotnymi, a w skrajnych przypadkach nawet śmiercią. Dlatego kluczowe jest natychmiastowe podjęcie terapii w celu przywrócenia prawidłowej równowagi psychicznej.

3. Sprytna iluzja

Na szczęście, chorobliwie szczupłe nogi dziewczynki na fotografii są jedynie efektem iluzji optycznej. Torba z popcornem, którą trzyma w ręku, perfekcyjnie komponuje się z tłem dzięki podobnemu kolorowi. Z tego powodu na pierwszy rzut oka jest trudna do zauważenia.

Zagadka rozwiązana
Zagadka rozwiązana (X)

Mała dziewczyna trzyma torbę popcornu na poziomie kolan. Przekąska zlewa się z tłem, co sprawia, że nogi dziewczynki wyglądają na nieproporcjonalnie szczupłe. Nie każdemu udaje się zauważyć ten detal. Komentarze użytkowników to potwierdzają.

"Patrzyłam na zdjęcie cały dzień. Dopiero niedawno udało mi się zobaczyć torbę",

"Widziałem to zdjęcie dziesiątki razy. Nadal nie dostrzegam tej torby z popcornem" - głosą niektóre z nich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze