Trwa ładowanie...

Utrwal ważne momenty twojego dziecka z fotokalendarzem

Informacja prasowa

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

Pierwszy krok, pierwsze słowo, pierwszy dzień w przedszkolu – trudno zliczyć wszystkie ważne wydarzenia z życia dziecka, które będziesz chciała zatrzymać na zawsze. Sprawdź, jak skutecznie utrwalić najpiękniejsze momenty, by móc wracać do nich bez końca, nawet po wielu latach.

spis treści

Na pewno nieraz słyszałaś od swoich rodziców opowieści o wydarzeniach, których sama nie pamiętasz. Dużo oddałabyś, żeby móc zobaczyć samą siebie stawiającą pierwszy krok. Niedługo sama będziesz (lub już jesteś) w podobnej sytuacji – opowiesz swojemu dziecku o pierwszych ważnych momentach jego życia. A ono… będzie musiało uwierzyć ci na słowo. Samo przecież nie zapamięta tych wyjątkowych chwil.

1. Utrwal najważniejsze chwile

Ponieważ pamięć jest ulotna, warto w porę uchwycić te najpiękniejsze i warte zapamiętania momenty z życia dziecka – najlepiej w oryginalny sposób. Współcześnie każdy telefon zaopatrzony został w aparat fotograficzny, dzięki czemu możemy dokumentować praktycznie każdy dzień z życia dziecka oraz swojego. Samo utrwalanie to jednak nie wszystko. Cóż bowiem z tego, że w pamięci telefonu znajdzie się kilkadziesiąt zdjęć? Ważniejsze jest, by móc do nich łatwo wrócić i wspólnie oglądać. W tej kwestii fotografia cyfrowa niestety nie zawsze się sprawdza. W przeciwieństwie do techniki analogowej, uniemożliwia przechowywanie zdjęć w albumach, które otwierane byłyby w trakcie rodzinnych uroczystości. Współcześnie zdjęć nie trzymamy w szufladach, lecz na kartach pamięci telefonów i komputerów. Analogowa fotografia stanowiła realną pamiątkę, przedmiot, który można było komuś podarować lub powiesić na ścianie w widocznym miejscu domu. Zdawać by się mogło, że jej czasy minęły już nieodwołalnie, a fotografia cyfrowa na stałe zagościła w naszym życiu.

2. Pamiątka na przyszłość

Atuty dawnej techniki fotografii z nową technologią można jednak połączyć, chociażby drukując zdjęcia cyfrowe na papierze fotograficznym. Jeszcze lepsze rozwiązanie stanowi umieszczenie wybranych zdjęć w jednym miejscu, na przykład w formie fotokalendarza. Wybrane fotografie dziecka możemy umieścić na jego kolejnych stronach, dzięki temu stworzona zostanie swego rodzaju „kronika” ważnych momentów z życia rodziny, która towarzyszyć będzie jej członkom przez cały kolejny rok. W przyszłości fotokalendarz może stać się doskonałym prezentem dla dziecka, które dzięki niemu dowie się więcej na temat wydarzeń z własnego życia. Usługę taką oferuje firma CEWE, największy w Europie producent fotoksiążek. Fotokalendarz można dowolnie personalizować, zgodnie z ofertą producenta. Wybrać można typ kalendarza (ścienny lub biurkowy), jego rozmiar czy rodzaj papieru, na którym nadrukowane zostaną zdjęcia.

Taki fotokalendarz ze zdjęciami dziecka na pewno sprawi, że przestrzeń domowa stanie się jeszcze bardziej przyjazna. Najważniejsze chwile z życia twojej rodziny na pewno ci nie umkną, wręcz przeciwnie – będziesz o nich pamiętać bardzo długo, a dzięki temu, że fotografie będą miały namacalny charakter, powracanie do przeszłości stanie się jeszcze bardziej przyjemne. Zobaczysz, że za kilka lat twoje dziecko będzie ci wdzięczne za przywołanie wspomnień, do których samo nie ma dostępu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.