Urodziła ogromne dziecko. Wywołał sensację na porodówce
Kiedy Teddie przyszedł na świat, stał się sensacją oddziału położniczego. Chłopiec był tak duży, że gdy po porodzie położne położyły go na wadze, prawie ją przewrócił.
1. Urodziła ogromne dziecko
Ruby Eden z Warrington (miasto położone na zachodnim wybrzeżu Anglii) w sierpniu 2022 roku powitała na świecie wymarzonego synka. Chłopiec zaraz po porodzie zdobył "sławę" na oddziale położniczym w Warrington Hospital. Wszystko przez jego wagę, która wynosiła prawie 5,5 kg.
24-latka podzieliła się historią swojego porodu na TikToku.
@rubyy98_x He was extremely popular on the ward 😂 #bigbaby #11lbbaby ♬ Popular - From "Wicked" Original Broadway Cast Recording/2003 - Kristin Chenoweth
- Patrząc na rozmiar mojego ciążowego brzucha, domyślałam się, że moje drugie dziecko może być większe, ale nie spodziewałam się, że mój synek będzie ważył aż tyle. Jego głowa była wielkości melona - relacjonuje mama chłopca cytowana przez portal "The Sun".
Kobieta wspomina, że nawet położne był w szoku, gdy zobaczyły jej synka.
- Do tej pory pamiętam ich miny. Kiedy po porodzie położyły go na wadze na sali operacyjnej, prawie ją przewrócił - opowiada mama chłopca.
@rubyy98_x Teddie james eden born 8 days late on the 1st August at 5:45pm #babyboy #2under2 #2022baby #pregnancy #fyp ♬ original sound - Daisy Darvill
2. "Na szybko szukaliśmy ubranek"
24-latka wspomina, że jej pociecha zaraz po porodzie musiała nosić ubranka przeznaczona dla trzymiesięcznych maluchów.
- Na szybko szukaliśmy tych ubranek. Gdy patrzyłam na rozmiar mojego ukochanego synka, cieszyłam się, że miałam cesarskie cięcie - żartuje 24-latka.
Kobieta dodaje, że w czasie ciąży zdiagnozowano u niej wielowodzie. To sytuacja, gdy ilość wód płodowych otaczających dziecko jest większa, niż przewiduje norma. Powikłanie to dotyka 1,5 proc. kobiet ciężarnych. Nadmierna ilość płynu owodniowego jest często wyznacznikiem pewnych nieprawidłowości w ciąży, może także prowadzić do powikłań w trakcie samego porodu.
- Teddie spędził w szpitalu sześć tygodni. Dziś ma siedem miesięcy i jest zdrowym, szczęśliwym dzieckiem, które uwielbia bawić się ze swoją dwuletnią siostrą. Nadal jest uważany za wyjątkowo duże dziecko jak na swój wiek - podsumowuje mama chłopca.
3. Jaka powinna być masa ciała noworodka?
Czy moje dziecko nie jest zbyt małe? A może urodziło się z nadwagą? Takie pytania zadają sobie czasami świeżo upieczone mamy.
Jak pokazują badania, większość urodzonych o czasie noworodków (około 95 proc.) waży od 2800 do 3800 g.
Masa ciała noworodka zależy od wielu czynników, m.in. od uwarunkowań genetycznych, przebiegu ciąży i występowania ewentualnych dolegliwości ciążowych.
Na masę dziecka po urodzeniu wpływa np. sposób odżywiania się kobiety ciężarnej i aktywność fizyczna w ciąży. Jeśli kobieta je za dwoje i prowadzi mało aktywny tryb życia, masa urodzeniowa dziecka może być wyższa od przyjętej za normę.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl