Trwa ładowanie...

Urlop z rodziną? Zabierz piłeczkę do tenisa do samochodu lub na pokład samolotu

Pakujesz się na wyjazd i zastanawiasz się, czego będziesz potrzebować w samolocie podczas lotu? Coś do czytania, słuchawki do telefonu i... piłeczka tenisowa. Warto zabrać ją do samochodu lub na pokład samolotu, szczególnie jeśli wybieramy się w długą podróż.

Zobacz film: "Kurkuma na ból pleców"
spis treści

1. Piłeczka tenisowa w bagażu podręcznym

Jeśli do tej pory w twoim bagażu podręcznym brakowało tenisowej piłeczki, to najwyższa pora to zmienić. Ten gadżet świetnie sprawdzi się podczas długich lotów (możesz zabrać go też do autobusu czy samochodu, jeśli jesteś pasażerem), gdy przez większość czasu pozostajemy w tej samej pozycji. Polecamy go szczególnie kobietom w ciąży, które są bardziej narażone na zaburzenia krążenia, podczas długiego pozostawania w tej samej pozycji.

Dzięki piłeczce tenisowej rozmasujesz obolałe mięśnie, poprawisz krążenie krwi i uśmierzysz ból. Jak jej używać, żeby pomogła?

2. Zastosowania piłeczki tenisowej

Podczas długiego przebywania w jednej pozycji nasze ciało drętwieje i sztywnieje. Dzieje się tak, ponieważ dochodzi do zaburzeń krążenia. Krew nie może krażyć swobodnie w naszym ciele. Jeśli nie mamy możliwości rozprostowania nóg i rozciągnięcia się, szybko odczujemy ból i dokuczliwe skurcze mięśni.

I tu właśnie z pomocą przychodzi piłeczka tenisowa. Dzięki niej możesz wykonać masaż, który przyniesie ulgę mięśniom i pobudzi prawidłowe krążenie krwi. Jak wykorzystać ją na pokładzie samolotu?

Zacznij od stóp. Umieść piłeczkę pod podeszwą stopy. Natępnie obracaj stopę w przód i w tył, a także na boki. Ćwiczenie możesz wykonywać w butach albo bez nich. Dzięki temu rozluźnisz stopy i pobudzisz krążenie.

Jeśli masz problem ze sztywnieniem nadgarstków podczas podróży chwyć piłeczkę w dłonie i wykonuj koliste ruchy. Wystarczy kilka minut i dłonie będę rozluźnione. Piłeczkę możesz też wykorzystać do masażu ud i łydek. Tocz piłeczkę od kolan do szczytu ud. Delikatnie dociskają ją di skóry. Masaż łydek rozpocznij od kostki i kieruj się w górę.

Piłeczka tenisowa pomoże również na ból pleców i ramion, który doskwiera szczegolnie kobietom w ciąży. Wystarczy, że będziesz ją toczyć po obolałych miejscach. Możesz też umieścić piłeczkę między siedzeniem a plecami. Podczas poruszania się piłeczka będzie masowała obolałe miejsce.

Piłeczka tenisowa przyda się nie tylko w samolocie. Wrzuć ją do swojej torby, jeśli wybierasz się w długą podróż samochodem czy innym środkiem lokomocji. Czasem wystarczy kilkuminutowy masaż, żeby pozbyć się bólu i przynieść ulgę obolałym mięśniom.

Nie zapomnij spakować jej do wakacyjnej walizki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza