Przejdź na WP

Ubezpieczenie dziecka – od czego chroni nasze pociechy?

Zastanawiasz się, czy warto zadbać o dodatkową polisę dla dziecka? Odpowiedź jest prosta: bezpieczeństwa nigdy nie za dużo. Nasze małe pociechy uczące się funkcjonować w naszym świecie może spotkać wiele przykrych sytuacji, przed którymi możesz ochronić je z pomocą odpowiedniej polisy. Dlaczego warto wykupić takie świadczenie? Co wziąć pod uwagę? Odpowiadamy w poniższym artykule.

1. Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie dla dziecka?

Wyobraź sobie sytuację, w której posyłasz swojego malucha na wakacyjną kolonię. Gdy dostajesz telefon o tym, że trafił do szpitala, z pewnością po chwili zaczynasz się zastanawiać, czy zdecydowałeś się na grupowe ubezpieczenie, a jeśli tak, to jak ono może ci pomóc? A co wtedy, gdy okaże się, że nie obejmuje ono sytuacji, która właśnie przydarzyła się Twojemu dziecku?

Między innymi z tego powodu warto zdecydować się na zakup indywidualnej polisy dla tych najmniejszych członków rodziny. Wybierając samodzielnie ubezpieczenie na życie dla dziecka, możesz dokładnie sprawdzić, co zawiera umowa.

W zależności od ubezpieczyciela możesz nawet nie być zmuszonym do wypełniania ankiety medycznej i wykonywania dodatkowych badań lekarskich. Poza tym polisa może stanowić idealne uzupełnienie do szkolnego NNW.

2. Na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie ubezpieczenia dla dziecka z pewnością powinieneś zwrócić uwagę na zakres świadczenia. Doczytaj, w jakich dokładnie sytuacjach możesz liczyć na pomoc towarzystwa, a które zostały wyłączone. Zapoznaj się ze wszystkim ogólnymi warunkami umowy (OWU), by między innymi sprawdzić, na jaki okres czasu Twoje dziecko otrzymuje ochronę. Sprawdź też, ile lat muszą mieć Twoje pociechy, by móc je ubezpieczyć. Istotnym czynnikiem przy wyborze polisy jest długość trwania okresu karencji. Innymi słowy, jest to czas, w którym wynikająca z ubezpieczenia ochrona nie obowiązuje. Zwykle trwa on od ok. kilku miesięcy do roku.

3. Co zazwyczaj obejmuje polisa?

Najodpowiedniejszą odpowiedzią na to pytanie będzie: to zależy od danego ubezpieczyciela. W ramach ofert świadczeń wartych polecenia zwykle można otrzymać wysokie odszkodowanie za ciężkie zachorowania podopiecznego, które można wykorzystać na dodatkowe leczenie dziecka. Taka polisa na życie (zobacz tutaj) powinna obejmować też setki różnego rodzajów operacji, w ramach której w razie potrzeby zostaną wypłacone ci odpowiednie środki.

Jak wiadomo, małe dzieci są nieświadome wielu zagrożeń i zdarza im się uszkodzić swoje ciało, nawet podczas zabawy. Postaraj się też, aby ubezpieczenie także pokrywało szkody związane z takimi sytuacjami.

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.