Rozwiąż test z lat 50. Tylko 3 proc. ludzi sobie poradzi
Dla wielu osób łamigłówki publikowane w internecie stanowią trudne wyzwanie dla zdolności obserwacyjnych. Jednym z takich testów jest obrazek, na którym zadaniem jest wskazanie różnych niezgodności. Tylko niewielki odsetek, zaledwie 3 procent ludzi, jest w stanie zidentyfikować wszystkie z dwunastu "błędów". Czy jesteś w stanie sprostać temu wyzwaniu? A może twoje dziecko okaże się lepsze i dołączy do elitarnego grona tych, którzy poradzili sobie z tym trudnym zadaniem?
1. Sprawdź się z zagadką z lat 50-tych
Ilustracja, która jest przedmiotem tego testu, pochodzi z lat pięćdziesiątych XX wieku i przedstawia scenę rodzinnego spędzania czasu w salonie. Na pierwszy rzut oka zadanie wydaje się proste - na obrazku trzeba znaleźć elementy, które nie pasują do reszty. Ale nie jest to takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Obrazek jest pełen szczegółów, a niektóre sytuacje i przedmioty są przedstawione w sposób absurdalny.
Na ilustracji widzimy, jak rodzina spędza czas w salonie. Ojciec siedzi na kanapie i czyta gazetę, podczas gdy matka siedzi przy stole z dziećmi. Wiele szczegółów może od razu przyciągnąć naszą uwagę, ale nad innymi trzeba się nieco zastanowić, ponieważ nie są one tak oczywiste.
Czy jesteś gotowy na to wyzwanie? Zaproś do zabawy swoje dziecko i zacznijcie szukać "błędów".
2. Tylko 3 procent ludzi jest w stanie wskazać wszystkie "błędy"
Znalezienie "błędów" na obrazku wymaga dużej koncentracji i spostrzegawczości. Podobno tylko 3 procent ludzi jest w stanie wskazać wszystkie błędy, które są na nim obecne.
Jak wam poszło? Jeżeli udało wam się wskazać wszystkie dwanaście błędów, to należycie do wyjątkowej grupy osób, które są w stanie poradzić sobie z tym trudnym zadaniem. A może to twoje dziecko okazało się lepsze w tym zadaniu?
Oto odpowiedzi:
- lampa naftowa podłączona do gniazdka,
- lustro zawieszone tylko z jednej strony,
- dym wydobywający się z kominka elektrycznego,
- obraz odwrotnie zawieszony,
- kot zamknięty w klatce dla ptaków,
- brak nóżek i poprzeczki przy stoliku,
- gazeta przeczytana od tyłu,
- oprawki okularów chłopca mają różne kształty,
- dziewczynka mieszająca herbatę nożem,
- kromka chleba o innym kształcie niż bochenek,
- kobieta wylewająca herbatę na stół,
- czajniczek bez uchwytu.
Nie ma w tym nic dziwnego, że dzieci uwielbiają łamigłówki. Już od najmłodszych lat z zapałem szukają różnic na obrazkach w książkach dla dzieci czy intensywnie obserwują świat przyrody wokół nich. Dzieci z łatwością dostrzegają też to, co mózg dorosłego pomija, uznając za nieistotne.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl