Trwa ładowanie...

Tragiczny finał poszukiwań sześciolatki. Policja odnalazła ciało

Władze Południowej Karoliny potwierdziły, że poszukiwania Faye Swietlik zostały przerwane. Niestety, ich finał jest tragiczny. Policja odnalazła ciało sześciolatki.

Zobacz film: "Zaginięcie Madeleine McCann. Teoria prywatnego detektywa"

1. Ciało dziecka

Zaginięcie dziewczynki zgłoszono w poniedziałkowe popołudnie. Już tego samego dnia policja informowała o odnalezieniu ciała dziecka w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca, gdzie dziewczynka mieszkała.

Sprawa poruszyła lokalną społeczność. Kiedy przedstawiciel władz przemawiał na konferencji prasowej, z trudem powstrzymywał się od łez. Oświadczenie trwało zaledwie minutę i nie było możliwości zadawania pytań.

Poszukiwania Faye Swietlik rozpoczęły się błyskawicznie (Facebook)
Poszukiwania Faye Swietlik rozpoczęły się błyskawicznie (Facebook)

Zobacz też Opole. Zaginęła 17-letnia Nikola

Potwierdzono w nim, że ponad wszelką wątpliwość odnalezione zwłoki należą do zaginionej dziewczynki. Koroner stwierdził, że dziewczynka zmarła wskutek działania osób trzecich, dlatego policja prowadzi śledztwo mające wykryć sprawcę. Dotychczas policja nie informowała o podejrzanych.

2. Poszukiwania sprawcy

Babcia zaginionej dziewczynki, która aktywnie brała udział w poszukiwaniach, umieściła na swoim portalu społecznościowym poruszający wpis, do którego załączyła zdjęcie z dziewczynką. Wszystko zaledwie kilka godzin po tym, jak policja potwierdziła odnalezienie ciała jej wnuczki.

"Chcę, żeby wróciła" - napisała.

Babcia dziewczynki była z nią bardzo związana (Facebook)
Babcia dziewczynki była z nią bardzo związana (Facebook)

Zobacz też Niewyjaśnione zabójstwo z przeszłości. Kto zabił Peggy?

W trakcie poszukiwania sprawcy morderstwa policja odnalazła zwłoki dorosłego mężczyzny. Do ujawnienia doszło niedaleko miejsca, gdzie zakończyły się poszukiwania dziewczynki.

Policja nie poinformowała, w jaki sposób wiąże się to z morderstwem sześciolatki. Funkcjonariusze sprawdzają, czy obie śmierci są ze sobą połączone. Gdy tylko pojawią się odpowiednie dowody, wydział bezpieczeństwa Południowej Karoliny będzie informował o tym mieszkańców.

3. Zaginione dzieci

Faye Swietlik była widziana żywa po raz ostatni, kiedy bawiła się przed swoim domem w poniedziałek ok. 15:45. Jej rodzina zgłosiła zaginięcie dziewczynki już o 17:00. Zaledwie po godzinie samodzielnych poszukiwań.

Faye była widziana ostatnio na kilka godzin przed śmiercią (Facebook)
Faye była widziana ostatnio na kilka godzin przed śmiercią (Facebook)

Zobacz też Przez 27 lat nie wiedzieli, co stało się z ich synem

Do tej pory policja przesłuchała rodzinę ofiary. Zabezpieczono też dwa samochody należące do matki Faye. Policja poszukuje również kierowcy srebrnego sedana, który był widziany w okolicy w dzień zaginięcia dziewczynki.

W Polsce tylko w zeszłym roku zaginęło aż 77 dzieci poniżej ósmego roku życia. To ponad 10 proc. wszystkich zaginionych w ubiegłym roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.