Trwa ładowanie...

To, czym bawi się twoje dziecko, może pięknie zaowocować w jego dorosłym życiu

Avatar placeholder
17.01.2023 12:46
To, czym bawi się twoje dziecko, może pięknie zaowocować w jego dorosłym życiu
To, czym bawi się twoje dziecko, może pięknie zaowocować w jego dorosłym życiu (Adobe Stock)

Są takie zabawki, które w dzieciństwie rozbudziły w nas pasję trwającą po dziś dzień. Dla Daniela Myśliwca, twórcy kanałów popularnonaukowych, taką zabawką było LEGO. Zabawę swoim pierwszym zestawem klocków wspomina jako jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu.

Materiał powstał we współpracy z Lego i Media Expert

Daniel Myśliwiec to popularyzator nauki, doktor nauk chemicznych, założyciel dwóch kanałów popularnonaukowych w serwisie YouTube – "Uwaga! Naukowy Bełkot" i "Wyłącznie Naukowy Bełkot". Jednak nawet jego wierni obserwatorzy mogą nie wiedzieć, że jego pasja do nauki narodziła się po części dzięki… LEGO. To na przykładzie dużego klocka LEGO mały Daniel dowiedział się, czym jest mnożenie i że potrafi bardzo ułatwić proces liczenia.

– Wydaje mi się, że, jakkolwiek śmiesznie to brzmi, tamto wydarzenie było jednym z najważniejszych w moim życiu. Przynajmniej jeżeli chodzi o kwestię zbudowania relacji z wiedzą, nauką i wykorzystanie ich w praktyce – mówi.

W materiale wideo poznasz całą historię pierwszego spotkania Daniela z LEGO. Na jego przykładzie widać, jak niewinna zabawa w dzieciństwie może wspaniale zaowocować w dorosłym życiu.

Zobacz film: "Klocki lego idealne na prezent."

Materiał powstał we współpracy z Lego i Media Expert

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze