Trwa ładowanie...

Do kiedy można wykorzystać bon turystyczny? Nie pozostało dużo czasu

W tegoroczne wakacje niektóre osoby będą mogły skorzystać ze wsparcia finansowego dla polskich rodzin w postaci bonu turystycznego. Warto wiedzieć komu przysługuje, ile wynosi, jak go otrzymać i do kiedy można go wykorzystać. Szczegóły znajdziesz poniżej.

Zobacz film: ""Wasze Zdrowie" - odc. 1"

spis treści

1. Polski Bon Turystyczny 2022

Ciężko nie zauważyć faktu, że ceny produktów i usług w naszym kraju w ostatnim czasie znacznie poszybowały w górę. Z tego względu wiele osób jest zmuszonych zmniejszyć dotychczasowe wydatki, a co za tym idzie zmienić sposób zarządzania zarówno swoim domowym, jak i wakacyjnym budżetem.

Tego lata niektórzy nie będą w stanie pozwolić na wymarzone wakacje lub wybiorą najtańszą opcję spędzenia urlopu i zrezygnują z wielu atrakcji. W ramach programu Polski Bon Turystyczny rząd przyznaje w tym roku dodatkowe środki finansowe rodzicom, które mają być przeznaczone dla dzieci spędzających wakacje w Polsce.

2. Komu przysługuje bon turystyczny?

Bon turystyczny przysługuje rodzicom lub prawnym opiekunom dzieci do 18 lat, którzy mają prawo do świadczenia 500 plus. Jest to jednorazowe wsparcie finansowe mające na celu wesprzeć rodziców i osoby branży turystycznej w związku trudną sytuacją gospodarczą w Polsce. Na jedno dziecko przysługuje kwota w wysokości 500 zł, natomiast na dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności rodzic dostanie 1000 zł.

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski do 30 września 2022 roku. Bon turystyczny ma formę dokumentu elektronicznego i można go aktywować na oficjalnej stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych za pośrednictwem swojego profilu PUE ZUS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.