Trwa ładowanie...

Szykował się do ataku. Nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji

Avatar placeholder
26.02.2024 17:14
Szykował się do ataku. Nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji
Szykował się do ataku. Nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji (YouTube)

Relacje dzieci ze zwierzętami bywają różne. Niektóre maluchy uwielbiają przebywać w towarzystwie uroczych sierściuchów, inne wręcz przeciwnie - boją się ich lub traktują jak kolejną maskotkę.

spis treści

1. Pies w domu

W wielu domach pies jest traktowany jak członek rodziny. Nic więc dziwnego, że w momencie narodzin dziecka pojawia się strach, czy ukochany psiak polubi się z malcem, wokół którego skupiać się będzie cała uwaga. Nigdy nie wiadomo, jak czworonóg zareaguje na nową osobę w rodzinie. Wielu właścicieli stara się przygotować psiaka na pojawienie się dziecka lub wysyła czworonoga na specjalne szkolenia.

Zawsze jednak pozostaje niepewność, która często znika wraz z pierwszą zabawą. Jeśli między maluchem a psem pojawi się nić sympatii, to istnieją duże szanse, że od tego momentu czworonóg będzie nie tylko wiernym przyjacielem, ale także opiekunem i ochroniarzem w jednym.

2. Zabawa owczarka niemieckiego z dzieckiem

Zobacz film: "Magdalena Cielecka wspomina czasy liceum"

Relacja dziecka ze zwierzęciem potrafi rozczulić i poprawić humor. Ten filmik jest tego najlepszym przykładem. Początkowo sytuacja może wyglądać nieciekawie. Spory owczarek niemiecki przygląda się uważnie niemowlęciu i wygląda, jakby miał zaatakować. Wszystko to wygląda jak początek bardzo groźnej sytuacji.

Na szczęście już po chwili widać, że pies nie ma takiego zamiaru. Przymierzanie się do ataku było tylko i wyłącznie zabawą.

Dziecko gania psa, a pies gania dziecko. To przy okazji niezły trening dla 11-miesięcznego dziecka, które nie potrafi jeszcze chodzić.

Choć więź między maluszkiem a zwierzęciem może być naprawdę silna, to lepiej nie zostawiać ich samych. Rodzice powinni być czujni w każdej sytuacji. Pies może dawać różne sygnały, zanim dojdzie do ataku. Znaczące może być nie tylko szczekanie i warczenie, ale także stroszenie sierści i pokazywanie zębów. Pies może w ten sposób komunikować lęk, stres lub potrzebę samotności. Trzeba to uszanować i tego samego uczyć dzieci od najmłodszych lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze