Trwa ładowanie...

Pilny komunikat szpitala w Gorzowie Wlkp. Tak "bawią się" dzieci

Avatar placeholder
24.06.2024 12:26
Szpital ostrzega rodziców. "Jestem w szoku i zaniepokojona"
Szpital ostrzega rodziców. "Jestem w szoku i zaniepokojona" (East News, Facebook )

Szpital w Gorzowie ostrzegł rodziców przed niebezpiecznym wyzwaniem, któremu ulegają dzieci i młodzież. Chodzi o zażywanie zwiększonych dawek leków. "Dzieci oglądają filmiki, wzajemnie się nakręcają. Podejmują 'wyzwania', które zagrażają ich zdrowiu i życiu" - przestrzega Tomasz Szatkowski, kierownik oddziału pediatrii.

spis treści

1. "Inspirują się i zachęcają do rywalizacji"

Rodzice jednej z gorzowskich szkół otrzymali w elektronicznym dzienniku wiadomość z ostrzeżeniem. Wychowawcy wraz ze szkolnym pedagogiem przestrzegają przed popularnymi wśród nastolatków challengami, czyli wyzwaniami, którym młodzi ludzie ulegają w sieci.

"Informujemy, iż otrzymaliśmy wiadomość o niepokojącym zjawisku wśród dzieci i młodzieży zgłaszanym przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie, polegającym na uczestnictwie w różnego rodzaju challengach, stanowiących bezpośrednie zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Hospitalizowani nieletni pacjenci stają się ofiarami cyberprzemocy w sieci. Na forach internetowych inspirują się i zachęcają do rywalizacji, która prowadzi do zażywania znacząco zwiększonych dawek leków, bez wskazań medycznych lub też do innych zachowań skrajnie niebezpiecznych dla życia i zdrowia małoletnich. W związku z istniejącym zagrożeniem prosimy państwa o czujność i kontrolę nad poczynaniami swoich dzieci. Jednocześnie w szkole zostaną wdrożone działania prewencyjne skierowane do uczniów. Z poważaniem pedagog szkolny oraz wychowawcy klas" - to treść wiadomości przesłanej do rodziców.

Zobacz film: "Czy twoje dziecko bierze narkotyki?"

"Otrzymaliśmy taką wiadomość na Librusie. Jestem w szoku i zaniepokojona, tak samo jak inni rodzice" - pisze Magdalena, mama jednego z uczniów, która zaalarmowała o problemie portal gorzowianin.pl.

Szpital podobne ostrzeżenie dla rodziców wydawał też na Facebooku.

2. Szpital ostrzega na Facebooku

Okazuje się więc, że wśród młodzieży wróciła niebezpieczna "moda" na to, by przyjąć jak najwięcej leków i trafić do szpitala. Taką tendencję zaobserwowali lekarze ze szpitala w Gorzowie i postanowili zadziałać profilaktycznie, przestrzegając rodziców.

- Nasi pediatrzy zauważyli ten niebezpieczny trend wśród dziecięcych influencerów i to, że do innych szpitali trafiają dzieci po przedawkowaniu leków. Wolimy dmuchać na zimne, dlatego taka wiadomość z ostrzeżeniem została wysłana do szkół, aby rodzice porozmawiali ze dziećmi, że branie większej ilości leków może mieć tragiczne skutki - komentuje Paweł Trzciński, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie w rozmowie z gorzowianin.pl.

"Dzieci oglądają filmiki, wzajemnie się nakręcają. Podejmują 'wyzwania', które zagrażają ich zdrowiu i życiu" - dodaje na Facebooku Tomasz Szatkowski, kierownik pediatrii w gorzowskim szpitalu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze