Trwa ładowanie...

Świąteczny test na spostrzegawczość dla dzieci. Jak szybko znajdziesz skrzata?

Testy na spostrzegawczość są bardzo dobrą formą rozrywki dla dzieci. Maluchy mogą w ten sposób ćwiczyć koncentrację, a rodzice mają kilka minut spokoju. Wprawdzie ta łamigłówka polega na jak najszybszym znalezieniu skrzata, ale spokojnie - jest bardzo dobrze ukryty. Ile czasu zajmie ci odnalezienie skrzata?

Zobacz film: "Odporność a COVID-19. Jak działa laktoferyna?"
spis treści

1. Test na spostrzegawczość dla dzieci

Łamigłówka stworzona została przez Power Sheds, producenta domków ogrodowych, który często właśnie w taki sposób reklamuje swoje produkty. Teraz firma rzuciła klientom kolejne wyzwanie, dedykując test na spostrzegawczość do najmłodszych użytkowników.

Obrazek przedstawia zimową scenerię. Na środku widać domek ogrodowy, w którym znajdują się narzędzia i ozdoby choinkowe. Widać również w tle wesołą rodzinę, a na pierwszym planie bałwanka i biegnącego psa.

Jednak zadanie polega na tym, by jak najszybciej odnaleźć małego skrzata ukrytego na obrazku. Jak szybko go dostrzeżesz?

(Facebook)

Może się wydawać, że znalezienie kolorowego skrzata jest łatwe, jednak w praktyce okazuje się, że może to być bardzo trudne zadanie. Skrzaty mają to do siebie, że są bardzo malutkie. Przez to nasz maluch jest prawie niemożliwy do zauważenia.

Według autorów łamigłówki średni czas potrzebny na odnalezienie skrzata to półtorej minuty. Co ciekawe 80 procent osób nie jest w stanie dostrzec go w mniej niż minutę, a rekordziście wystarczyło zaledwie 56 sekund. Uda ci się pobić ten rekord?

Nie rezygnuj, jeśli nie zauważysz go od razu, on na pewno gdzieś tam jest!

2. Spostrzegawczość u dzieci

Zgadywanki na spostrzegawczość są polecane zwłaszcza dzieciom, które dopiero zaczynają edukację. Maluchy do końca okresu wczesnoszkolnego najwięcej wiedzy przyswajają właśnie poprzez zabawę, a dzięki zagadkom mogą ćwiczyć logiczne myślenie, pamięć i spostrzegawczość.

Zazwyczaj dzieci nie zdają sobie nawet sprawy, że trenują spostrzegawczość. Porównywanie ilustracji w książce, obserwacja otaczającego świata, tropienie robaczków na chodniku – to wszystko składa się na ćwiczenia, które pozwalają rozwinąć zmysły. Niestety z wiekiem tracimy zainteresowanie i umiejętność zaangażowanej obserwacji, która u dzieci jest bardzo rozwinięta.

I co, udało ci się znaleźć wesołego skrzata? Poniżej znajdziesz rozwiązanie.

(Facebook)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.