Spełniło się marzenie 13-letniej Emilki. Zagrała w serialu "M jak miłość"

13-letnia Emilka miała jedno marzenie – chciała poznać Barbarę Kurdej-Szatan i u jej boku zagrać w ulubionym serialu "M jak miłość". Niedawno się spełniło. Za kilka dni każdy z nas będzie mógł zobaczyć dziewczynkę na ekranie.

Zobacz film: "Kurdej-Szatan złą matka? Odpowiedziała"

1. Podopieczna Fundacji Mam Marzenie

- Emilka choruje na zespół Arnolda-Chiarego typ I oraz skoliozę w odcinku szyjno-piersiowym. Jest po licznych operacjach neurochirurgicznych na kręgosłupie. Musi być stale rehabilitowana. Uczy się, jak odpowiednio siadać i chodzić, by jak najmniej obciążać kręgosłup – mówi dla WP parenting Paulina Mazurek-Osuch, wolontariuszka Fundacji Mam Marzenie.

Sprawdź również:

W części USA są zakazane, w Polsce ciągle nas tym karmią. O czym mowa?

Dziewczynka jest podopieczną rzeszowskiego oddziału fundacji od grudnia 2016 roku. Dzięki pomocy Lucjana Gorzycy, Karoliny Baranowskiej oraz ekipy MTL Maxfilm Sp.Z.O.O, przez jeden dzień mogła poczuć się jak gwiazda filmowa.

(Paulina Mazurek-Osuch)

Jak mówi w rozmowie z WP parenting wolontariuszka, dziewczynka poznała w grudniu 2016 roku. Specjalnie przyjechała do domu dziewczynki, by poznać jej największe marzenie. - Misją naszej fundacji jest sprawianie radości dzieciom chorym na choroby zagrażające ich życiu. W ten sposób dodajemy im siły do walki z chorobą – dodaje Paulina Mazurek-Osuch.

Przeczytaj także:

Sezon na wywieszanie prania na zewnątrz można uznać za rozpoczęty. Uważaj, wszędzie grasują kleszcze!

Pierwsze niepokojące objawy choroby u Emilki zauważyła babcia. Dziewczynka miała wtedy 8 lat. Pomimo zmian, jakie musiała wprowadzić w życie, nie poddała się. - Jest niesamowicie spokojną i pogodną dziewczynką. Nigdy nie widziałam grymasu niezadowolenia na jej twarzy. Wie, że pewne ograniczenia, jak np. zakaz używania telefonu komórkowego, nie wynikają ze złej woli mamy czy babci, a są przeciwwskazaniem medycznym – dodaje wolontariuszka.

(Paulina Mazurek-Osuch)

2. Marzenie do spełnienia

Marzenie spełniło się w marcu 2017 roku. Dziewczynka przyjechała z Rzeszowa do Warszawy w towarzystwie babci Marty. Panie spędziły cały dzień na planie serialu "M jak miłość".

(Fundacja Mam Marzenie)

Emilka jeszcze przed rozpoczęciem sceny zrobiła sobie kilka zdjęć w serialowej scenografii wraz z Barbarą Kurdej-Szatan oraz Magdaleną Walach. Rozmawiała też z reżyserem oraz producentem programu. Wszyscy byli pod wrażeniem profesjonalizmu dziewczynki.

6 parentingowych lekcji z Danii – najszczęśliwszego państwa na świecie
6 parentingowych lekcji z Danii – najszczęśliwszego państwa na świecie [7 zdjęć]

Nieustannie od 1973 roku Międzynarodowa Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju uznaje Danię za...

zobacz galerię

Na planie towarzyszyła jej również wolontariuszka. - Odwiedziny na planie zaczęły się od charakteryzatorni, gdzie miała wykonany delikatny makijaż i fryzurę. Jak każda dziewczynka, była pod wrażeniem ogromnej liczby kosmetyków i akcesoriów. Zdjęcia były kręcone na ogromnej hali pod Warszawą, gdzie znajdowała się kuchnia Barbary Mostowiak, mieszkanie Marty i Andrzeja, a także Asi i Tomka – wymienia Paulina Mazurek-Osuch.

Dziewczynka miała lekką tremę. Minęła ona jednak po rozmowie z aktorkami. - Była zachwycona, że może stanąć u boku swojej ulubionej aktorki. Stwierdziła też, że to bardzo trudny zawód, jednak zrobi co w jej mocy, by w przyszłości również grać w filmach i serialach – dodaje wolontariuszka.

(Paulina Mazurek-Osuch)

- Emilka do tej pory wspomina nasz wyjazd do Warszawy. Przegląda zdjęcia i nie może doczekać się emisji tego odcinka serialu. Będzie on nadany w dniu jej 14 urodzin! - mówi wolontariuszka.

(Fundacja Mam Marzenie)

Efekty pracy nastolatki z aktorką Barbarą Kurdej-Szatan będziemy mogli zobaczyć już 22 maja o godz. 20.30 w TVP2.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.