Trwa ładowanie...

Rzucił gry komputerowe i zaczął rozwiązywać zadania matematyczne. Jest lepszy od starszych kolegów

12-letni chłopiec zamienił gry komputerowe na zadania matematyczne online. Mały geniusz rozwiązał 124 quizy w minutę, czym pobił wyniki starszych kolegów ze szkoły.

Zobacz film: "Dbaj, nie panikuj. Akcja specjalna Wirtualnej Polski"

spis treści

Mason Moorhouse mieszka Goldbourne w Wielkiej Brytanii. Jeszcze na wiosnę 2020 r. był zapalonym fanem gier komputrowych, wszystko się jednak zmieniło, kiedy chłopiec zaczął rozwiązywać quizy matematyczne na platformie Times Tables Rock Stars (TTRockStars). Zadania dotyczące mnożenia i dzielenia trzeba rozwiązać w jak najszybszym czasie.

1. 124 zadania matematyczne w ciągu minuty

Angela Livesey, mama Masona, tłumaczy, że jej syn zawsze był dobry w matematyce, ale teraz staje się jeszcze lepszy. "Na trenowaniu i rozwiązywaniu zadań matematycznych spędza coraz więcej czasu. Chce być po prostu najlepszy i najszybszy" – mówi kobieta. „Nie wiem, jak on to wszystko liczy, ale robi to błyskawicznie” – dodaje.

Z dnia na dzień zaczął osiągać coraz lepsze wyniki. Na początku znajomi chłopca myśleli jednak, że ten oszukuje. Wtedy ojciec Masona postanowił nagrać krótki film, na którym widać, jak jego syn rozwiązuje quizy matematyczne.

Wideo, na którym widać, jak Mason rozwiązuje 124 zadania matematyczne w ciągu minuty, zostało udostępnione w sieci i szybko zdobyło popularność wśród uczniów szkoły.

Mason uwielbia matematykę
Mason uwielbia matematykę

Mason na mnożeniu i dzieleniu w czasie rywalizacji online z kolegami ze szkoły spędza mnóstwo czasu. Zajęcie wciągnęło go do tego stopnia, że przed komputer siada także w weekendy. Rozwiązywanie testów matematycznych online stało się w szkole 12-latka bardzo popularne. W quizach biorą udział zarówno uczniowie klas młodszych, jak i starszych. Najlepsze wyniki zapisywane są z szkolnej tabeli liderów. Na jej szczycie znajduje się właśnie Mason. Okazuje się, że jest lepszy w liczeniu niż 16-latkowie.

2. Mały celebryta

Uczestnictwo w matematycznych quizach i wygrywanie ich sprawiło, że Mason stał się w szkole bardzo popularny. "Któregoś dnia siedziała obok niego dziewczyna. Nagle odwróciła się, spojrzała na niego i zapytała go: to ty jesteś "tym Masonem"? Żartujemy, że syn jest w swojej szkole małym celebrytą" – mówi mama chłopca.

Chłopca chwalą także nauczyciele i zachęcają go do dalszej pracy. A sam Mason przyznaje że matematyka jest jego ulubionym przedmiotem w szkole. "Mój nauczyciel sam pytał mnie, jak tego dokonałem. Powiedziałem, że po prostu zacząłem grać i rozwiązywać quizy i za każdym razem robiłem to coraz szybciej" – opowiada chłopiec.

Times Tables Rock Stars to strona internetowa, której celem jest nauczenie dzieci matematyki poprzez wypełnianie szybkich quizów, a ich szybkość, dokładność i liczba poprawnych odpowiedzi zapisywane są na ogólnej tabeli wyników.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.