Trwa ładowanie...

Rozwija mózg i zapewnia dobrą zabawę. Mikroskop już od 120 zł

Avatar placeholder
29.11.2018 17:26
Mikroskop pozwoli dziecku rozwijać zainteresowania, a przy tym poszerzać wiedzę z dziedzin takich jak biologia czy geologia
Mikroskop pozwoli dziecku rozwijać zainteresowania, a przy tym poszerzać wiedzę z dziedzin takich jak biologia czy geologia (istockphoto.com/macro_jarek)

Wybór mikroskopu powinniśmy uzależnić od naszych potrzeb – lepszy i specjalistyczny sprzęt będzie sporym wydatkiem, ale pierwszy mikroskop dla dziecka kupimy już za 100 zł. Podpowiadamy, jak wybrać atrakcyjne urządzenie dla małego badacza.

spis treści

1. Czy warto kupić mikroskop dla dziecka?

Niektóre dzieci bardzo wcześnie wykazują zainteresowanie naukami ścisłymi, warto więc już od najmłodszych lat odpowiadać na ich potrzeby i pomagać im w rozwijaniu uzdolnień. Najtańszym mikroskopom daleko do profesjonalnego sprzętu, ale mimo to oglądanie preparatów w domu może zachęcić dziecko do dalszego skupiania się na hobby. Bez wątpienia sprawi mu również radość, w końcu nie każdy posiada mikroskop na własność.

Kupując pierwszy mikroskop dla dziecka, prawdopodobnie postawimy na mniej zaawansowany sprzęt, powinniśmy więc liczyć się ze średnią jakością obrazu. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka cech sprzętu, które wpłyną na wygodną obsługę i zwiększą radość z użytkowania.

Zobacz film: "Dobry prezent na komunię nie musi kosztować kilkuset złotych"

2. Mikroskop dla początkującego badacza

Prosty mikroskop pozwoli dziecku na połączenie nauki z zabawą i stopniowe zapoznawanie się z urokami świata oglądanego w dużym zbliżeniu. Dziecku w zupełności wystarczy mikroskop umożliwiający zbliżenie 400x, który jest odpowieni do oglądania tkanek roślin, a także glonów czy pierwotniaków. Spore znaczenie podczas użytkowania sprzętu ma stabilność mikroskopu, która uzależniona jest od odpowiedniego wyważenia konstrukcji. Pod tym względem najlepiej sprawdza się solidny, metalowy korpus, który zminimalizuje ewentualne drgania. Wpłynie on jednak na zwiększenie wagi sprzętu. Przydatnym uzupełnieniem będą też antypoślizgowe nóżki np. z gumy, które zapobiegną utracie przyczepności i ułatwią korzystanie z mikroskopu.

3. Mikroskop cyfrowy

Ciekawą propozycją są mikroskopy cyfrowe wyposażone w kamerę. Pozwalają one na robienie zdjęć i nagrywanie filmów w czasie obserwacji preparatów. Sprzęt można podłączyć do portu USB i przesłać materiały uzyskane podczas użytkowania na dysk twardy komputera. Niektóre modele pozwalają na oglądanie próbek na wbudowanym wyświetlaczu. Wyróżnikiem mikroskopów cyfrowych jest ich kompaktowość, a często również niestandardowy wygląd. Weźmy jednak pod uwagę fakt, że mikroskopy z niższej półki, które wyposażone są w dużą ilość elektroniki, mogą szybko ulec awarii. Jeżeli mamy taką możliwość, warto przeznaczyć na sprzęt nieco większe fundusze, dzięki czemu mikroskop nie rozczaruje dziecka słabą jakością i posłuży mu przez długie lata.

Jeśli chcesz wykształcić małego geniusza, sprawdź aktualne oferty zabawek kreatywnych i edukacyjnych na WP radarOkazji.

4. Mikroskopy – co jeszcze warto wiedzieć?

Pamiętajmy, że mikroskop to z założenia sprzęt specjalistyczny, jeżeli więc brakuje nam odpowiedniej wiedzy, łatwo możemy zainwestować w nieodpowiedni produkt. Mikroskop powinien spełnić podstawowe potrzeby dziecka, ale jeśli decydujemy się na proste urządzenie dla początkującego użytkownika, nie warto przepłacać – lepszy, a przy tym nowy sprzęt to wydatek przekraczający 1000 zł.

Polecane dla Ciebie