Trwa ładowanie...

Rodzicu! Czy wiesz, jaką pralkę wybrać by zaoszczędzić czas i pieniądze?

Bycie rodzicem to zajęcie na 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Dlatego, to tak ważne, by otaczające nas domowe sprzęty nie tylko nie utrudniały nam pracy, a wręcz odwrotnie - maksymalnie ją ułatwiały i skracały. Także pralki są obecnie wyposażone w szereg użytecznych funkcji, dzięki którym wykonywanie codziennych obowiązków jest dużo prostsze.

Zobacz film: "Jak zadbać o prawidłowe relacje z dzieckiem?"

spis treści

1. Serce pralki

Wybierając nową pralkę, warto zwrócić uwagę na jej serce czyli silnik. To od dobrego silnika zależy bowiem czy sprzęt posłuży przez długie lata oraz czy o tym, że akurat włączyliśmy pranie będą wiedzieli wszyscy sąsiedzi, łącznie z tymi po drugiej stronie ulicy. Zastosowane w pralkach Amica silniki Logic Drive zapewniają cichą pracę, dzięki czemu urządzenie może pracować nawet wtedy, gdy dzieci śpią. Silnik ten jest też wyposażony w innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że jego żywotność jest dużo dłuższa niż w innych modelach. Jego mechanizm jest bowiem bezszczotkowy – oznacza to, że z jego konstrukcji wyeliminowano najczęściej psujące się części. Solidność wykonania to bardzo ważny czynnik, na który należy zwrócić uwagę szczególnie wtedy, gdy pralka (jak w przypadku rodzin z małymi dziećmi) jest często eksploatowana.

2. Bez tych funkcji ani rusz!

Dzieci się brudzą – to żadna nowości i żadne odkrycie. Który rodzic nie zmagał się kiedyś z plamami po lodach czy zabrudzeniami powstałymi w efekcie gry w piłkę na trawie? Do ich usunięcia warto użyć programu Pranie Wstępne - to dodatkowy program przed praniem zasadniczym, zalecany do prania mocno zabrudzonej odzieży.

Nie jest też tajemnicą, że dzieci są ciekawskie i lubią wszystko sprawdzić za pomocą zmysłów smaku i dotyku. Nie inaczej jest z pralkami. Rodzice szczególnie dociekliwych pociech powinni zaopatrzyć się w pralkę posiadającą zabezpieczenie Child Lock, które uniemożliwia przypadkową zmianę ustawień i programów prania przez dzieci. Wystarczy wcisnąć i przytrzymać jednocześnie dwa przyciski, aby uruchomić blokadę.

Dziecięca skóra jest bardzo delikatna, a przez to narażona na podrażnienia. Zastosowany w pralkach Amica program Pranie Antyalergiczne bardzo dokładnie wypłukuje z tkanin nawet najmniejsze drobinki detergentów, dlatego świetnie sprawdza się do prania dziecięcych ubranek.

3. Oszczędność – czasu i pieniędzy

W wielu poradnikach dotyczących prania możemy przeczytać, że aby zachować właściwości ubrań należy segregować je w zależności od materiału z jakiego zostały wykonane. Rodzice małych dzieci doskonale wiedzą, że znalezienie czasu na taką segregację graniczy z cudem, dlatego dobrym rozwiązaniem dla nich jest program Mix pozwalający na wrzucenie do bębna pralki wszystkich materiałów razem!

Lekko ubrudzone lub przepocone ubrania nie wymagają długiego prania czy wirowania. Wystarczy je lekko odświeżyć. Do tego właśnie przeznaczony jest Program Pranie krótkie - 15 min, dzięki któremu odzież odzyskuje świeżość w zaledwie kwadrans!

Nowoczesna pralka ma nie tylko dobrze prać – ma też być sprzętem, na którym można polegać, dopasowanym indywidualnie do naszych oczekiwań. Wybór modeli wyposażonych w różne programy i funkcje sprawia, że każdy może wybrać dokładnie taką pralkę jakiej potrzebuje.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.