Przegląd najfajniejszych szczoteczek do zębów dla dzieci

O higienę jamy ustnej należy dbać od samych narodzin malucha. W tym celu można stosować konkretne akcesoria oraz właściwe zasady higieny. W przypadku szczoteczek do zębów, ich pierwsze użycie powinno być równoczesne z pojawieniem się pierwszego zęba u dziecka. Na rynku istnieje wiele dostępnych modeli. Dla nas słowo „fajny” powinno odnosić się przede wszystkim do jakości ich działania. Fajna szczoteczka sprawia, że zęby wyglądają fajnie. A fajne zęby to zdrowe zęby.

Najlepsze szczoteczki do zębów

Wybór szczoteczki dla dziecka, powinien być dobrze przemyślany. W sklepach i drogeriach mamy bardzo duży wybór, nie możemy jednak zdać się na ślepy lo...

Szczoteczki manualne dla dzieci

Dostępne w sprzedaży szczoteczki zawierają oznaczenia producenta odnośnie do wieku maluchów, które stanowią rzeczywistą grupę docelową. Z innego „sprzętu” skorzystają dzieci, które ukończyły trzeci rok życia, z innego – siedmiolatki. Rozmiary i kształty dostosowane są do możliwości manualnych użytkowników. Wszystkie szczoteczki dla dzieci charakteryzują się miękkim włosiem. Te najlepsze to modele z dobrze wyprofilowaną główką średniej wielkości (2 do 3 cm w zależności od wieku), które pozwalają na jej dotarcie do wszystkich, czekających na to zakamarków jamy ustnej. Pozwala to na zwiększenie skuteczności walki z płytką nazębną.

Polecane wideo:

Inne rodzaje szczoteczek

W ofercie istnieją także szczoteczki elektryczne, które ze względu na siłę działania, muszą być zawsze używane pod kontrolą opiekunów. Również tu istnieją modele specjalnie dla najmłodszych. Włosie jest równie delikatne jak w szczoteczkach manualnych. Ponadto posiadają szereg udogodnień, które pozwalają w przyjemny sposób kształtować zdrowe nawyki. Niektóre potrafią wygrywać melodyjki po wzorowym umyciu zębów. Producenci wprowadzają także system, który stopniowo wydłuża czas procesu mycia, by osiągnąć pożądany efekt – 2 minuty szczotkowania.

Innym rodzajem są szczoteczki soniczne, które wyglądają jak ich manualny odpowiednik. Działają jednak na zasadzie emisji fal dźwiękowych, wywołując dynamiczny przepływ cieczy (woda, ślina) w przestrzeniach między zębami. Ich skuteczność jest wysoka, a modele dla dzieci charakteryzują się mniejszą prędkością drgań.

Gdy Puchatek myje zęby

Niezależnie od wyboru rodzaju szczoteczki ważny jest również fajny element wizualny. Kształty rączki, o ile są poręczne, mogą odwzorowywać ulubione postacie z bajek, księżniczki, samochody. Dzieci oczywiście mogą posiadać akcesoria myjące w swoich ulubionych kolorach. Mycie zębów to prawdziwa frajda, kiedy robi to Kubuś Puchatek lub inny bohater świata wyobraźni malucha. W takim wypadku łatwiej też namówić malca do dbania o swoją szczoteczkę, regularnego płukania i suszenia oraz odkładania jej we właściwe miejsce.

Na koniec, biorąc pod uwagę higienę dziecięcej jamy ustnej, należy wspomnieć, że jej stan zależy również od osobistego podejścia do tej kwestii każdego członka rodziny. Próchnica jest chorobą zakaźną, a bliskie kontakty w rodzinie mogą powodować pogorszenie się stanu uzębienia, nawet wtedy, gdy tylko jedna osoba zaniedbuje te czynności. Oprócz zapewnienia odpowiednich środków, rodzice powinni dawać przede wszystkim dobry przykład.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Pielęgnacja skóry nastolatka
Pielęgnacja skóry nastolatka

Młoda skóra z niedoskonalościami

Młoda skóra z niedoskonalościami

Problemy nastolatków ze skóra Młode osoby muszą brykać się z wieloma problemami urodowi. Jednym z ich największych wrogów jest trądzik.

Pielęgnacja skóry nastolatka

Najlepsze szczoteczki do zębów

Najlepsze szczoteczki do zębów

Szczoteczki do zębów Wybór szczoteczki dla dziecka, powinien być dobrze przemyślany. W sklepach i drogeriach mamy bardzo duży wybór, nie możemy jednak zdać się na ślepy los.

Pielęgnacja skóry nastolatka

Makijaż nastolatki

Makijaż nastolatki

Nastolatka z makijażem Każd nastolatka chciałaby wyglądać jak dorosła kobieta, dlatego jak najwcześniej chcałby się malować.

Pielęgnacja skóry nastolatka

7 zaskakujących domowych sposobów na trądzik

7 zaskakujących domowych sposobów na trądzik

tę herbatę, a po jej przestygnięciu przetrzesz nią skórę przy użyciu wacika. Aspiryna W aspirynie zawarty jest kwas salicylowy, który stanowi (...) tę należy wymieszać z jogurtem naturalnym i nałożyć na skórę na czas...

Pielęgnacja skóry nastolatka

Nadmierna potliwość u nastolatka

Nadmierna potliwość u nastolatka

Potliwość u nastolatka Okres dojrzewania często charaktaryzuje się nadmierną potliwością, co jest dużym problemem dla nastolatków.

Pielęgnacja skóry nastolatka

Jak dobrać krem dla dziecka?

Skóra dziecka jest bardzo delikatna i wrażliwa. Systematyczna i troskliwa pielęgnacja pozwoli zapobiec ewentualnym podrażnieniom (...) się dla swojego dziecka odpowiadał potrzebom, które chcemy zaspokoić. W tym wypadku...

Pielęgnacja skóry nastolatka

Najczęstsze problemy urodowe dzieci w wieku szkolnym

Najczęstsze problemy urodowe dzieci w wieku szkolnym

zbyt dużej ilości makijażu. Fluid nie pozwala skórze oddychać, co w efekcie może sprawić, że na skórze pojawi się jeszcze więcej niedoskonałości. Zdarza (...) się jednak, że nawet dokładna pielęgnacja...

Pielęgnacja skóry nastolatka

Kosmetyczka nastolatki

Kosmetyczka nastolatki

Kosmetyki dla nastolatki Nastolatki zwykle stosują wiele kosmetyków, dlatego też ich kosmetyczka powinna być w miarę duża.