Problem z wszami? Sprawdź nowoczesne produkty na wszy
Wszy to wstydliwa przypadłość, o której nadal boimy się mówić, gdyż mylnie kojarzona jest z biedą i brakiem higieny. Czystość osobista i status społeczny nie mają wpływu na częstość występowania wszawicy i nie są gwarantem odporności na zachorowanie.
Wszy towarzyszą człowiekowi od milionów lat, lubią duże skupiska ludzi, i - wbrew temu, co myśli większość osób - wcale nie występują tylko wśród osób zaniedbujących higienę osobistą. Coraz częściej możemy spotkać się z problemem wszawicy w krajach wysoko rozwiniętych, najczęściej w większych zbiorowiskach ludzkich, takich jak szkoły i przedszkola. Bardzo często zdarza się na koloniach, obozach letnich lub w akademikach, więc ważna jest edukacja wśród dorosłych i dzieci na temat najlepszych sposobów na uniknięcie zarażenia oraz skutecznych produktów do leczenia wszawicy.
1. Co to jest wszawica? Jak z nią walczyć?
Wszawica to choroba pasożytnicza wywołana przez wesz głowową. Występuje na całym świecie, bez względu na klimat. Może pojawić się na każdej głowie, niezależnie od długości włosów czy wieku. Częściej występuje u dzieci, gdyż spędzają one więcej czasu w swoim gronie, a ich nawyki, np. pożyczanie sobie gumek do włosów, zabawek lub czapek, sprzyjają przenoszeniu się choroby na innych. Dzieci, przynosząc wszy do domu, zazwyczaj zarażają całą rodzinę.
Pomysłowym sposobem na profilaktykę przeciw wszom są gumki do włosów CICHO wSZA marki Sanity, które dzięki odpowiedniemu zestawowi naturalnych olejków eterycznych chronią przed zarażeniem aż do kilku tygodni, idealnie więc sprawdzą się na obozie lub kolonii. Na tej samej zasadzie działają plastry CICHO wSZA, które można przykleić do wnętrza czapki lub w innym, niewidocznym miejscu na ubraniu.
Wszawica to choroba pasożytnicza, nie choroba skórna, a do jej leczenia konieczne jest zastosowanie odpowiedniego preparatu na wszy, który skutecznie likwiduje pasożyty. Wszy to owady pozbawione skrzydeł, mają niewielki rozmiar, porównywalny do główki od szpilki. Sprawnie i szybko poruszają się wzdłuż włosa i bardzo szybko się rozmnażają, a ich jaja, czyli gnidy, przyklejają się do włosów. Wszy są bardzo niebezpieczne, gdyż mogą wywoływać wiele innych chorób, jak dur brzuszny, tyfus albo reakcje alergiczne czy nadkażenia gronkowcem i paciorkowcem. Zamiast więc wstydzić się tej choroby, najlepiej jak najwięcej dowiedzieć się o dobrych produktach na wszy.
2. Jak rozpoznać wszy? Pierwsze objawy, sprawdzone preparaty.
Pierwszym objawem zarażenia jest uciążliwe i uporczywe swędzenia skóry głowy. Jeśli zauważymy takie objawy u dziecka, należy od razu przejrzeć skórę głowy, rozczesując włosy kawałek po kawałku. Świetnie sprawdzi się do tego Wyczeska CICHO wSZA Sanity, czyli grzebień do włosów ze stali nierdzewnej, który dzięki systemowi delikatnych podwójnych kanalików skutecznie zbiera wszy i gnidy. Po odkryciu obecności pasożytów należy jak najszybciej zawiadomić szkołę lub przedszkole oraz sprawdzić głowy reszty rodziny i rozpocząć kurację zwalczającą wszy. Najlepiej wybrać produkt odpowiedni dla całej rodziny, np. Szampon na wszy CICHO wSZA Sanity oraz bezwzględnie przestrzegać zasad i zaleceń dotyczących sposobu użycia, tj. właściwej aplikacji, czasu działania oraz powtarzania kuracji. Szampon działa już od pierwszego zastosowania, a jego skuteczność wynosi 99,7% w ciągu 2 tygodni (wnioski z badania EBYSOS, listopad 2017). Po każdym umyciu głowy pamiętajmy o dokładnym wyczesaniu włosów grzebieniem, który skutecznie oczyści głowę z martwych wszy i gnid. Ubrania i pościel należy wyprać w temperaturze min. 60°C.
Po wyleczeniu trzeba bezwzględnie pamiętać o zachowaniu dobrych nawyków, które pomogą nam uchronić się przed chorobą w przyszłości i szybko wykryć ewentualną powtórną obecność pasożytów. Od najmłodszych lat warto wpajać dzieciom zasady dotyczące używania rzeczy osobistych oraz regularnie czesać i dbać o włosy najmłodszych, dzięki czemu szybko wykryjemy nieproszonych gości. Więcej informacji oraz pełną ofertę znajdziesz na Sanity.pl - Produkty na wszy.