Trwa ładowanie...

Probiotykoterapia dla dzieci

Avatar placeholder
28.05.2021 21:10
Materiał sponsorowany przez
(Materiał partnera)

Probiotyki, czyli „dobre bakterie”

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu o bakteriach mówiło się niemal wyłącznie w kontekście infekcji lub innego typu negatywnego oddziaływania na ludzki organizm. Na szczęście od tego czasu nauka znacząco poszła do przodu i obecnie mamy znacznie szerszą wiedzę również o bakteriach, których działanie jest nadzwyczaj pozytywne. Znakomitym przykładem tego typu są probiotyki.

Probiotyki to te „dobre” bakterie, które zamieszkują w jelitach. O ile w życiu płodowym ich ilość jest faktycznie śladowa, to już w kilka godzin po narodzinach znacząco wzrasta, co ma niebagatelne znaczenie na wiele procesów zachodzących w organizmie dziecka. Warto wspomnieć, że probiotyki wspomagają w trakcie i po antybiotykoterapii, czy gdy naturalna mikroflora uległa osłabieniu w wyniku zmian fizjologicznych.

Wszystko to sprawia, że zachowanie odpowiedniego stanu mikroflory jelitowej jest niezwykle ważne. Niestety w różnych sytuacjach dochodzi do zmian w jej składzie, co może mieć zresztą różnorodne podłoże.

Do różnego stopnia zmian flory bakteryjnej w jelitach dochodzi np. podczas prowadzonej antybiotykoterapii. Nie jest tajemnicą, że preparaty te mocno oddziałują na organizm – szczególnie na organizm dziecka, który nie jest jeszcze tak silny jak u dorosłego człowieka. Ponadto na stan mikroflory jelitowej mogą wpływać też takie dolegliwości jak biegunka, przyjmowanie leków gastrycznych, nadmierny stres czy zmiana przyjmowanych pokarmów. Jak zatem zadbać o bytność „dobrych” bakterii w układzie pokarmowym dziecka?

Multilac dla dzieci

Warto zwrócić uwagę na Multilac Baby. Co ciekawe, to właściwie nie jest probiotyk, a synbiotyk. Na czym polega różnica? Otóż Multilac Baby krople to połączenie probiotyku z prebiotykiem, czyli składnikami odżywczymi koniecznymi do wzrostu prawidłowej mikroflory jelitowej. Ponadto Multilac synbiotyk zawiera w sobie szczep LGG, który dotychczas został najlepiej zbadany pod kątem bezpieczeństwa.

Multilac Baby to suplement diety, który podaje się dziecku w postaci kropelek. Możesz aplikować je maluszkowi bezpośrednio do buzi. To bardzo ważne, gdyż często dzieci mają kłopoty lub wykazują niechęć do połykania tabletek. Multilac krople z pewnością rozwiąże ten problem.

Ponadto Multilac Baby mogą przyjmować nawet alergicy (nie zawiera konserwantów, laktozy ani kazeiny). Preparat należy stosować zaledwie raz dziennie, a otwartego produktu nie trzeba przechowywać w lodówce, dzięki czemu zabierzesz go wszędzie ze sobą – tym bardziej, że Multilac Baby krople może być pomocny także przy problemach jelitowych w trakcie podróży. Jeśli chcesz wesprzeć odbudowę mikroflory jelitowej Twojej pociechy, z pewnością warto sprawdzić Multilac krople.

Materiał sponsorowany przez
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze