Trwa ładowanie...

Prawnik podejrzanego o zaginięcie Madeleine McCann: "Nie pozwoliłbym mu opiekować się moim dzieckiem"

Prawnik głównego podejrzanego w sprawie zaginięcia Madeleine McCann, Christiana B. przyznał, że nie ufałby swojemu klientowi, w styczności z jego dziećmi. Adwokat opowiedział też o tym jak zmieniło się jego życie odkąd jego klientem jest Christian B.

Zobacz film: "Matka przestrzega przed niebezpiecznym wyzwaniem"

1. Prawnik nie ufa klientowi

Friedrich Fuelscher w rozmowie z "The Mirror" przyznał, że gdyby miał córkę, nie pozwoliłby opiekować się nią skazanemu pedofilowi.

"Pozwoliłbym mu opiekować się moimi psami, ale nie pozwoliłbym mu opiekować się moimi dziećmi lub córką - gdybym je miał" - wyznał.

Fuelscher dodał, że w zeszłym tygodniu poleciał do Algarve, gdzie Madeleine zaginęła w 2007 roku. Twierdzi, że odkrył zupełnie nowe informacje, które planuje ujawnić w nadchodzących tygodniach.

"Nie mogę powiedzieć, co to jest, ale jest to duże odkrycie. Było to dla mnie sporym zaskoczeniem" - powiedział.

Fuelscher opowiedział, jak radykalnie zmieniło się jego życie, odkąd jego klientem jest Christian B.

"Z pewnością nie śpię tak dobrze, jak kiedyś. Niejednokrotnie usłyszałem groźby, niektóre z nich to groźby śmierci. Powiedziano mi również, że moje życie będzie w niebezpieczeństwie, gdy zacznę zaglądać do sprawy Madeleine McCann" - mówił w wywiadzie.

Madeleine jest uznana za zaginioną od 2007 roku
Madeleine jest uznana za zaginioną od 2007 roku

2. Christian B. - czy porwał Maddie?

Christian B. jest głównym podejrzanym w sprawie zaginięcia Madeleine po tym, jak zapis z telefonu komórkowego umieścił go w Praia da Luz w Portugalii tego wieczoru, kiedy zaginęła. Niemiec ma na swoim koncie długą listę przestępstw, w tym wykorzystywanie dzieci, przemyt narkotyków, włamania i gwałt.

43-latek jest obecnie przetrzymywany w izolatce w więzieniu w centrum Kilonii.

Nie może przebywać z innymi więźniami ze względu na groźby, a jedynymi osobami, z którymi ma kontakt, są strażnicy i osoba, która wydaje żywność.

"Mam prawo go odwiedzać, ale wchodzę tylko wtedy, gdy mam coś do omówienia" - powiedział Fuelscher.

"Ale nie mogę - i nie będę - dyskutować o tym, co powiedział mi mój klient" - dodał.

Christian B odsiaduje wyrok za gwałt na emerytce
Christian B odsiaduje wyrok za gwałt na emerytce (Carabinieri Milano)

3. Krytyka niemieckich organów prawnych

W wywiadzie dla "The Mirror" Fuelscher pochwalił profesjonalizm Scotland Yardu, ale zaatakował niemiecką prokuraturę w Brunszwiku.

"Pochwalam brytyjski zespół śledczy, sądzę, że mają dobre powody, aby wciąż prowadzić dochodzenie w sprawie McCann i traktować ją jako osobę zaginioną. Ale od niemieckich prokuratorów nadal nie otrzymałem ani jednego pliku w tej sprawie. Nie jest zrozumiałe, jak prokuratura może wielokrotnie zwracać się do mediów i wypowiadać oświadczenia typu - jesteśmy przekonani, że Christian B. jest sprawcą, który zabił tę dziewczynkę - ale jednocześnie słyszymy, że nie mają kluczowych dowodów i pewności" - dziwił się prawnik.

Christian B odsiaduje obecnie dziewięć lat pozbawienia wolności za handel narkotykami. Składa apelację od wyroku w sprawie gwałtu. Orzeczenie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w tej sprawie zostanie opublikowane w przyszły czwartek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.