Sprawdź, czy jesteś świadomym rodzicem- idea integralnego rozwoju dzieci. Vademecum rodzica według Briana Tracy.

Całościowy obraz człowieka składa się z czterech sfer: fizycznej, umysłowej, emocjonalnej i duchowej, dlatego rodzice powinni skupić się w procesie wychowawczym na realizacji czterech głównych celów – wychowaniu dziecka szczęśliwego, zdrowego, mądrego i dobrego. Aby dziecko było szczęśliwe, należy zadbać o jego sferę emocjonalną. Dziecko zdrowe to takie, którego sfera fizyczna jest bez zarzutu. W wychowaniu dziecka mądrego należy skoncentrować się na sferze umysłowej. Z kolei dziecko dobre to takie, które właściwie rozwija się w sferze duchowej.

Brian Tracy, ojciec czwórki dzieci, szkoleniowiec światowej klasy, wyjaśnia w cyklu filmów, dlaczego bezwarunkowa miłość rodziców i budowanie poczucia własnej wartości u dzieci są tak istotne w wychowaniu dzieci.

Brian Tracy. Integralny Rozwój, czyli jak wychować dobre, mądre, zdrowe i szczęśliwe dzieci - część pierwsza

Rodzice powinni dowiedzieć się, w jaki sposób dziecko się rozwija, aby wychować je w prawidłowy sposób. Dziecko rodzi się jako "biała kartka", którą wypełniają...

Brian Tracy. Integralny Rozwój, czyli jak wychować dobre, mądre, zdrowe i szczęśliwe dzieci - część druga

Celem rodziców jest rozwinięcie u dziecka poczucia własnej wartości i wiary w siebie. Aby dzieci odczuły troskę, należy okazywać im uwagę i szacunek. Po...

Dzieci uczą się od rodziców przez naśladowanie ich, dlatego warto zadbać, by miały możliwie dobre wzorce.

W trzeciej części Vademecum Brian Tracy przedstawia 5 sposobów na unikanie krzywdzącej krytyki i budowanie poczucia własnej wartości u dzieci.

Jak pomóc dzieciom w osiągnięciu szczęścia, sukcesu w życiu zawodowym i osobistym, oraz samokontroli? O tym Brian Tracy wypowiada się w czwartej części swojego poradnika.

Brian Tracy. Integralny Rozwój, czyli jak wychować dobre, mądre, zdrowe i szczęśliwe dzieci - część trzecia

Aby wychować radosne i szczęśliwe dzieci, należy się wyzbyć bezpodstawnej krytyki. Rozmawiając z dziećmi, dyskutujmy, wymieniajmy poglądy i argumenty,...

Brian Tracy. Integralny Rozwój, czyli jak wychować dobre, mądre, zdrowe i szczęśliwe dzieci - część czwarta

Trzy rzeczy, których pragną rodzice dla swoich dzieci to: szczęście, sukces i umiejętność samokontroli. Jak im to zapewnić? Istnieją dwie podstawowe zasady...

Brian Tracy należy do najbardziej wpływowych szkoleniowców na świecie. Co roku prowadzi szkolenia dla ponad 250 tysięcy osób w firmach na całym świecie. Zajmuje się szkoleniami z dziedziny zarządzania, strategii, rekrutacji, sprzedaży, rozwoju osobistego i zawodowego oraz motywowania pracowników. Stworzył wiele programów szkoleniowych dla organizacji i firm. Założona przez niego firma szkoleniowa (Brian Tracy International) jest jedną z największych na świecie.

Fundacja "Rodzice Przyszłości" zajmuje się propagowaniem idei świadomego rodzicielstwa. Fundacja wspiera rodziców, by byli w stanie stworzyć szczęśliwą rodzinę i zapewnić swoim dzieciom harmonijny rozwój. Więcej informacji o działalności Fundacji znajdziesz na stronie internetowej.

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Śniadaniowa Klasa

Śniadaniowa Klasa

Program edukacyjny "Śniadaniowa Klasa" ma na celu propagowanie zdrowego odżywiania. W konkursie "Śniadanie się opłaca" można wygrać atrakcyjne nagrody.

Patronaty

6 faktów o talentach

6 faktów o talentach

Obserwujmy, czym dzieci chętnie się zajmują i nie przeoczmy talentu malucha. Talentu, który trzeba rozwijać i pielęgnować!

Patronaty

Macierzyństwo bez lukru - Co powie tata?

Macierzyństwo bez lukru - Co powie tata?

Macierzyństwo bez lukru 3 To już trzecia edycja akcji charytatywnej, z której cały zysk przeznaczony jest na rehabilitację Mikołajka Kamińskiego, chłopczyka chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu I.

Patronaty

Muzyka relaksacyjna dla matki i dziecka od Soliton

Muzyka relaksacyjna dla matki i dziecka od Soliton

Relaksująca i uspokajająca muzyka dla dziecka Muzyka wspaniale odpręża i poprawia nastrój nie tylko osobom dorosłym, ale też maluszkom, które jeszcze czekają na przyjście na świat.Muzyka relaksacyjna dla małych dzieci Muzyka łączy pokolenia, a dodatkowo...

Patronaty

"Niezwykłe lekcje rytmiki"

"Niezwykłe lekcje rytmiki"

Płyta z lekcjami rytmiki 10 piosenek, 10 podkładów karaoke oraz 10 lekcji rytmiki na jednej płycie.

Patronaty

Social Media Day Poland: Kids!

Social Media Day Poland: Kids!

Social Media Day Poland Social media Day Poland: Kids! to pierwsza konferencja na temat dzieci i ich obecności i bezpieczeństwa w sieci.