Sprawdź, czy jesteś świadomym rodzicem- idea integralnego rozwoju dzieci. Vademecum rodzica według Briana Tracy.

Całościowy obraz człowieka składa się z czterech sfer: fizycznej, umysłowej, emocjonalnej i duchowej, dlatego rodzice powinni skupić się w procesie wychowawczym na realizacji czterech głównych celów – wychowaniu dziecka szczęśliwego, zdrowego, mądrego i dobrego. Aby dziecko było szczęśliwe, należy zadbać o jego sferę emocjonalną. Dziecko zdrowe to takie, którego sfera fizyczna jest bez zarzutu. W wychowaniu dziecka mądrego należy skoncentrować się na sferze umysłowej. Z kolei dziecko dobre to takie, które właściwie rozwija się w sferze duchowej.

Brian Tracy, ojciec czwórki dzieci, szkoleniowiec światowej klasy, wyjaśnia w cyklu filmów, dlaczego bezwarunkowa miłość rodziców i budowanie poczucia własnej wartości u dzieci są tak istotne w wychowaniu dzieci.

Brian Tracy. Integralny Rozwój, czyli jak wychować dobre, mądre, zdrowe i szczęśliwe dzieci - część pierwsza

Rodzice powinni dowiedzieć się, w jaki sposób dziecko się rozwija, aby wychować je w prawidłowy sposób.
Dziecko rodzi się jako "biała kartka",...

Brian Tracy. Integralny Rozwój, czyli jak wychować dobre, mądre, zdrowe i szczęśliwe dzieci - część druga

Celem rodziców jest rozwinięcie u dziecka poczucia własnej wartości i wiary w siebie. Aby dzieci odczuły troskę, należy okazywać im uwagę i szacunek.
Po...

Dzieci uczą się od rodziców przez naśladowanie ich, dlatego warto zadbać, by miały możliwie dobre wzorce.

W trzeciej części Vademecum Brian Tracy przedstawia 5 sposobów na unikanie krzywdzącej krytyki i budowanie poczucia własnej wartości u dzieci.

Jak pomóc dzieciom w osiągnięciu szczęścia, sukcesu w życiu zawodowym i osobistym, oraz samokontroli? O tym Brian Tracy wypowiada się w czwartej części swojego poradnika.

Brian Tracy. Integralny Rozwój, czyli jak wychować dobre, mądre, zdrowe i szczęśliwe dzieci - część trzecia

Aby wychować radosne i szczęśliwe dzieci, należy się wyzbyć bezpodstawnej krytyki. Rozmawiając z dziećmi, dyskutujmy, wymieniajmy poglądy i argumenty,...

Brian Tracy. Integralny Rozwój, czyli jak wychować dobre, mądre, zdrowe i szczęśliwe dzieci - część czwarta

Trzy rzeczy, których pragną rodzice dla swoich dzieci to: szczęście, sukces i umiejętność samokontroli. Jak im to zapewnić?
Istnieją dwie podstawowe...

Brian Tracy należy do najbardziej wpływowych szkoleniowców na świecie. Co roku prowadzi szkolenia dla ponad 250 tysięcy osób w firmach na całym świecie. Zajmuje się szkoleniami z dziedziny zarządzania, strategii, rekrutacji, sprzedaży, rozwoju osobistego i zawodowego oraz motywowania pracowników. Stworzył wiele programów szkoleniowych dla organizacji i firm. Założona przez niego firma szkoleniowa (Brian Tracy International) jest jedną z największych na świecie.

Fundacja "Rodzice Przyszłości" zajmuje się propagowaniem idei świadomego rodzicielstwa. Fundacja wspiera rodziców, by byli w stanie stworzyć szczęśliwą rodzinę i zapewnić swoim dzieciom harmonijny rozwój. Więcej informacji o działalności Fundacji znajdziesz na stronie internetowej.

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Wspaniały czas zmian

Wspaniały czas zmian

Bycie ojcem to przygoda życia, ale i ogromne wyzwanie. Nic więc dziwnego, że ojcostwo można porównać do maratonu. Długodystansowy bieg wymaga nie tylko kondycji, ale i niesamowitej siły wewnętrznej. Każdy kilometr to pole walki – maratończyk walczy...

Patronaty

Tuwimki

Tuwimki

Okładka płyty "Tuwimki – Bajkopiosenki do słów Juliana Tuwima".

Patronaty

Dr Harvey Karp

Dr Harvey Karp

Pozycja książkowa dla rodziców niemowląt pozwoli im lepiej zrozumieć swoje maluchy.

Patronaty

"Pamiętajki"

"Pamiętajki"

Opowiadania i wiersze pomagają dzieciom rozwijać wyobraźnię i kształtować własny obraz otaczającego je świata.

Patronaty

Mama, smoczek

Mama, smoczek

Książka o macierzyństwie - jego cieniach i blaskach.