Odkrywcy i wynalazcy. Rysuj z CzuCzu (recenzja)

„Rysuj z CzuCzu, zmazuj z CzuCzu. Odkrywcy i wynalazcy” to zestaw składający się z 50 magicznych kart z suchościeralnym pisakiem i ściereczką. Jest pomyślany jako zestaw do zabaw kreatywnych dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. To znakomita propozycja na twórcze spędzanie czasu z najmłodszymi. Zestaw ten może stanowić świetną pomoc w miejscach, gdzie dzieci narzekają na nudę - u lekarza, w urzędzie, czy w podróży.

Karty znajdujące się w zestawie pobudzają dzieci do uruchomienia wyobraźni. Traktują one o naprawdę trudnych zadaniach. Np. dziecko znajduje informacje, że Gordon Gould wynalazł laser. I ma go namalować. Niejeden dorosły miałby problem, by to uczynić. Ale wiadomo, gdzie dorosły nie może, tam świeże spojrzenie dziecka na świat pomoże.

Zestaw CzuCzu mówi też o prostych obrazach, np. o odruchach w zachowaniu zwierząt, które badał Pawłow. Dziecko ma sobie wyobrazić, jak wyglądały te zwierzęta, którymi posłużył się naukowiec. Tutaj pewnie każdy maluch namaluje swoje ulubione, które posiada w domu.

Zestaw „Rysuj z CzuCzu, zmazuj z CzuCzu. Odkrywcy i wynalazcy” to wspaniała odpowiedź na dziecięcą ciekawość. Pozwala odpowiedzieć dziecku na wiele zadawanych przez nie pytań.

Mały człowiek słyszy nieustająco o konieczności mycia rąk. Na pytanie dlaczego, otrzymuje odpowiedź o występowaniu bakterii. Z pewnością chciałby się dowiedzieć, jak te bakterie wyglądają. I tu z pomocą przychodzi mu CzuCzu i tablica z poleceniem narysowania bakterii. I przypomnienie, że odkrył je pod mikroskopem Robert Koch, który udowodnił, że choroby są wywoływane przez bakterie.

Karty „Odkrywcy i wynalazcy” to wiele odnośników do faktów z dziedziny historii, biologii, chemii, fizyki. Dostarczają dziecku wielu cennych informacji na temat życia odkrywców. Dziecko może się z nich dowiedzieć, m.in. że jeden z filozofów greckich napisał dzieło „Uczta”, a w starożytnych Chinach z jedwabników zaczęto produkować jedwab.

Zestaw ten to znakomity pomysł na wyrabianie kreatywności u małych dzieci. Pomaga pobudzić wyobraźnię i dzięki ścieralnej technice umożliwia dokonywanie korekt. Mały człowiek może dzięki temu doskonalić wyobrażenie o przedstawionym w tablicach świecie. Czasami już bardzo odległym.

Znakomicie, że dzieci dostały zabawę plastyczną, która nie ogranicza ich wyobraźni, nie sugeruje im kształtów i kolorów, tylko stwarza przestrzeń do wypełnienia swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Zakupy dla przedszkolaka
Zakupy dla przedszkolaka

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Łóżeczko dla niemowlaka marki Caramella

Subtelny róż sprawia, że łóżeczko Caramella jest idealne dla małej królewny. Dodatki z kolekcji morskiej marki Caramella nadają łóżeczku typowo chłopięcy charakter.

Zakupy dla przedszkolaka

Gra Pippo

Gra Pippo

Gra polegająca na myśleniu kogo brakuje.

Zakupy dla przedszkolaka

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Strój i obuwie sportowe dla dzieci

Sportowy strój dla dziecka Rodzic powinien zadbać o odpowiedni strój sportowy dla swojego dziecka, aby mogło swobodnie i efektywnie ćwiczyć swoją kondycję fizyczną.