Kursy taneczne dla dzieci

Popularność tańca, liczba szkół tanecznych oraz licznych programów rozrywkowych z jego udziałem w świadomości przeciętnego człowieka mogą rodzić pytanie, czy w dziedzinie tej da się powiedzieć coś jeszcze? Czy jest to może temat „wyświechtany”, „przemaglowany” i „zużyty”? Zadziwiające jest to, że mimo pojawiających się niekiedy głosów demotywacji, ludzie mimo wszystko zapisują się do szkół tanecznych i korzystają z lekcji tańca. Problematyka jest więc chyba nieśmiertelna. A jako że naukę tańca najlepiej rozpocząć w młodym wieku, przedstawiamy popularne kursy taneczne dla dzieci.

Czy warto uczyć się tańczyć?

Nauka tańca dla dzieci to nie suche wkuwanie, a wszechstronne kształtowanie osobowości, na które składa się doskonalenie komponentu ruchowego, intelektualnego, emocjonalnego i społecznego. Uczestnictwo w lekcjach tańca rozwija takie obszary mózgu, które odpowiednio stymulowane, będą w stanie przyswajać, przetwarzać i zapamiętywać ogromne ilości informacji z różnych dziedzin.

Dlatego warto się zdecydować na posłanie swojego dziecka na lekcje tańca. W wyborze profesjonalnej szkoły tańca pomocne będzie zestawienie kursów tańca dla dzieci z całej Polski.

Czego uczyć się tańczyć?

Kursy tańca dla dzieci

Kurs tańca w szkole "Bajla".

W Polsce pojawiło się ostatnimi laty wiele nowinek tanecznych, co widać również w sferze kursów tańca dla dzieci. W Bydgoszczy najmłodsi adepci (4-7 lat) tej aktywności ruchowej mogą korzystać z zajęć zumbatomic, które podobnie jak zumba łączą elementy tańca i ćwiczeń. Zajęcia odbywają się w Szkole Tańca Joanny Ossowskiej, która gościć będzie niebawem Jakuba Tolaka – finalistę „You Can Dance”.

Wspominając o „Tolku”, przychodzą na myśl kursy hip-hopu, dostępne również dla dzieci w łódzkiej Akademii Rozwoju i Twórczej Edukacji. Te zajęcia gromadzą już starszą młodzież w wieku 12-18 lat.

W Krakowie dziewczynki w wieku od 8 do 13 lat mogą spełniać swoje marzenia na warsztatach „Wesołe cheerleaderki”, na których poznają elementy gimnastyki, akrobatyki i tańca.

Popularne szkoły tańca

Jagielski Dance Project przygotowało bogatą ofertę zajęć tanecznych. Mogą z niej korzystać osoby w każdym wieku. To dobry wybór, jeśli więcej niż jedna osoba z rodziny pragnie skorzystać z kursu. Ciekawą wydaje się tu pozycja kursu tańca videoclip dla dzieci.

Podobną pozycję w swoim mieście – w Gliwicach – zajmuje Havana Studio Tańca. Analizując propozycje w kategorii wiekowej „poniżej 18 lat”, znajdujemy niestety jedynie kurs tańca cheerleaderek – dla dziewcząt powyżej 10 roku życia. To mało, biorąc pod uwagę szerokie spektrum możliwości, jakie daje szkoła.

Z kolei w Lublinie Extreme Studio zaprasza do Tanecznej Akademii Przedszkolaka.

Klasyczne kursy tańca

Pomimo wielu nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych, oczywiście dalej można się rozwijać w dziedzinie tańców standardowych i latynoamerykańskich, tańczonych w parach. Nic w tej kwestii się nie zmieniło. W Warszawie takie kursy organizuje np. Studio Tańca Rytm. Aby z nich skorzystać, należy udać się na Wolę. To dobre miejsce dla miłośników jive'a, cha-chy, polki, walca angielskiego, wiedeńskiego, tanga i quickstepu.

Powyższa analiza nie wyczerpuje tematu, dlatego będzie on poruszany jeszcze wielokrotnie. Fanom tańca nie pozostaje nic, jak tylko się cieszyć i życzyć im powodzenia w spełnianiu swoich ambicji. Czekamy również na uwagi i pytania. Jeśli wasze dzieci uczestniczą w zajęciach tańca, z których wracają szczęśliwe i zadowolone, podzielcie się tym z innymi rodzicami.

Magda Piestrzyńska, ponad rok temu

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka
Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Zajęcia z piłki nożnej dla dzieci

Zajęcia z piłki nożnej dla dzieci

Piłka nożna i dzieci Piłka nożna jest sportem, który uczy dzieci współdziałania i jednocześnie pomaga im dbać o kondycję fizyczną.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Wspaniały taniec utalentowanej pary kilkulatków

Takiego talentu zazdroszczą im nawet wieloletni tancerze. Mają umiejętności i taką energię, że zarażają nią wszystkich! Zobaczcie, jak wspaniale ruszają się te dzieciaki.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Przygotowanie dziecka do zajęć sportowych

Przygotowanie dziecka do zajęć sportowych

Zajęcia sportowe dla dzieci Dzieci, które chodzą na zajęcia sportowe powinny być odpowiednio do nich przygotowane i chodzi tutaj przede wszystkim o odpowiedni strój i obuwie.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Zabawy logopedyczne dla dzieci

Zabawy logopedyczne dla dzieci

Różnego rodzaju ćwiczenia usprawniające mowę możemy prowadzić już z 3-letnim dzieckiem. Trzeba pamiętać, aby stanowiły one formę zabawy, a nie żmudną naukę i nieustanne treningi. Ćwiczenia logopedyczne zaczynamy od najprostszych, po jakimś czasie...

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Zajęcia plastyczne dla przedszkolaków

Zajęcia plastyczne dla przedszkolaków wiążą się z korzyściami. Dzięki nim następuje rozwój sprawności motorycznej i wrażliwości artystycznej (...) dziecka. Ponadto zajęcia plastyczne dla dzieci...

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Karate dla dzieci

pierwsza z nich. Współcześnie karate jest rozpatrywane również jako sport z elementami samoobrony. W Polsce zajęcia takie są dość popularne, a jak wiadomo (...) w zawodach stanowi dodatkowy czynnik zachęcający do rozwoju. Korzyści...

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Jak przygotować dziecko do zajęć sportowych?

. Dzięki temu będzie mogła w każdej chwili dołączyć do grupy ćwiczących. Odzież sportowa dla dzieci Zajęcia mogą odbywać (...) . Będzie to stanowiło dodatkowe pozytywne wzmocnienie. Ważne, aby...

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Zabawy taneczne dla dzieci

koordynacji wzrokowo-ruchowej, a dodatkowo wykształca w sobie wrażliwość słuchową na nieznane bodźce. W zabawach tanecznych często bierze udział kilkoro (...) ** to kolejna zabawa taneczna wykorzystująca akcesoria dodatkowe,...

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Nauka literek dla przedszkolaka

musiały przykładać dużo pracy do tego. Nauka liter w ciągu roku wymaga dużego wysiłku, a nie wszystkie (//parenting.pl/portal/przedszkolak) uczą (...) . Żeby zaciekawić maluchy, warto spytać się, czy dana litera występuje w ich imieniu. ...

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Lekcje karate dla dzieci

Lekcje karate dla dzieci

Karate dla malucha Istnieje wiele dodatkowych zajęć dla dzieci i warto zainwestować również w lekcje sportu, np. karate.