Kursy taneczne dla dzieci

Popularność tańca, liczba szkół tanecznych oraz licznych programów rozrywkowych z jego udziałem w świadomości przeciętnego człowieka mogą rodzić pytanie, czy w dziedzinie tej da się powiedzieć coś jeszcze? Czy jest to może temat „wyświechtany”, „przemaglowany” i „zużyty”? Zadziwiające jest to, że mimo pojawiających się niekiedy głosów demotywacji, ludzie mimo wszystko zapisują się do szkół tanecznych i korzystają z lekcji tańca. Problematyka jest więc chyba nieśmiertelna. A jako że naukę tańca najlepiej rozpocząć w młodym wieku, przedstawiamy popularne kursy taneczne dla dzieci.

Czy warto uczyć się tańczyć?

Nauka tańca dla dzieci to nie suche wkuwanie, a wszechstronne kształtowanie osobowości, na które składa się doskonalenie komponentu ruchowego, intelektualnego, emocjonalnego i społecznego. Uczestnictwo w lekcjach tańca rozwija takie obszary mózgu, które odpowiednio stymulowane, będą w stanie przyswajać, przetwarzać i zapamiętywać ogromne ilości informacji z różnych dziedzin.

Dlatego warto się zdecydować na posłanie swojego dziecka na lekcje tańca. W wyborze profesjonalnej szkoły tańca pomocne będzie zestawienie kursów tańca dla dzieci z całej Polski.

Czego uczyć się tańczyć?

Kursy tańca dla dzieci

Kurs tańca w szkole "Bajla".

W Polsce pojawiło się ostatnimi laty wiele nowinek tanecznych, co widać również w sferze kursów tańca dla dzieci. W Bydgoszczy najmłodsi adepci (4-7 lat) tej aktywności ruchowej mogą korzystać z zajęć zumbatomic, które podobnie jak zumba łączą elementy tańca i ćwiczeń. Zajęcia odbywają się w Szkole Tańca Joanny Ossowskiej, która gościć będzie niebawem Jakuba Tolaka – finalistę „You Can Dance”.

Wspominając o „Tolku”, przychodzą na myśl kursy hip-hopu, dostępne również dla dzieci w łódzkiej Akademii Rozwoju i Twórczej Edukacji. Te zajęcia gromadzą już starszą młodzież w wieku 12-18 lat.

W Krakowie dziewczynki w wieku od 8 do 13 lat mogą spełniać swoje marzenia na warsztatach „Wesołe cheerleaderki”, na których poznają elementy gimnastyki, akrobatyki i tańca.

Popularne szkoły tańca

Jagielski Dance Project przygotowało bogatą ofertę zajęć tanecznych. Mogą z niej korzystać osoby w każdym wieku. To dobry wybór, jeśli więcej niż jedna osoba z rodziny pragnie skorzystać z kursu. Ciekawą wydaje się tu pozycja kursu tańca videoclip dla dzieci.

Podobną pozycję w swoim mieście – w Gliwicach – zajmuje Havana Studio Tańca. Analizując propozycje w kategorii wiekowej „poniżej 18 lat”, znajdujemy niestety jedynie kurs tańca cheerleaderek – dla dziewcząt powyżej 10 roku życia. To mało, biorąc pod uwagę szerokie spektrum możliwości, jakie daje szkoła.

Z kolei w Lublinie Extreme Studio zaprasza do Tanecznej Akademii Przedszkolaka.

Klasyczne kursy tańca

Pomimo wielu nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych, oczywiście dalej można się rozwijać w dziedzinie tańców standardowych i latynoamerykańskich, tańczonych w parach. Nic w tej kwestii się nie zmieniło. W Warszawie takie kursy organizuje np. Studio Tańca Rytm. Aby z nich skorzystać, należy udać się na Wolę. To dobre miejsce dla miłośników jive'a, cha-chy, polki, walca angielskiego, wiedeńskiego, tanga i quickstepu.

Powyższa analiza nie wyczerpuje tematu, dlatego będzie on poruszany jeszcze wielokrotnie. Fanom tańca nie pozostaje nic, jak tylko się cieszyć i życzyć im powodzenia w spełnianiu swoich ambicji. Czekamy również na uwagi i pytania. Jeśli wasze dzieci uczestniczą w zajęciach tańca, z których wracają szczęśliwe i zadowolone, podzielcie się tym z innymi rodzicami.

Magda Piestrzyńska, ponad rok temu

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka
Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Zajęcia z piłki nożnej dla dzieci

Zajęcia z piłki nożnej dla dzieci

Piłka nożna i dzieci Piłka nożna jest sportem, który uczy dzieci współdziałania i jednocześnie pomaga im dbać o kondycję fizyczną.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Wspaniały taniec utalentowanej pary kilkulatków

Takiego talentu zazdroszczą im nawet wieloletni tancerze. Mają umiejętności i taką energię, że zarażają nią wszystkich! Zobaczcie, jak wspaniale ruszają się te dzieciaki.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Lekcje karate dla dzieci

Lekcje karate dla dzieci

Karate dla malucha Istnieje wiele dodatkowych zajęć dla dzieci i warto zainwestować również w lekcje sportu, np. karate.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Kursy tańca dla dzieci

Kursy tańca dla dzieci

Kurs tańca w szkole "Bajla". Kurs zumby w „Strefie Rozwoju" Centrum Edukacji dla Dzieci i Dorosłych.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Przygotowanie dziecka do zajęć sportowych

Przygotowanie dziecka do zajęć sportowych

Zajęcia sportowe dla dzieci Dzieci, które chodzą na zajęcia sportowe powinny być odpowiednio do nich przygotowane i chodzi tutaj przede wszystkim o odpowiedni strój i obuwie.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Tańce dla przedszkolaków

Tańce dla przedszkolaków znajdują się w ofercie wielu przedszkoli, zarówno prywatnych, jak i państwowych. Nie ma wątpliwości co do tego, że zajęcia (...) coraz chętniej wybierają dla swoich dzieci placówki, w których...

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Angielski dla przedszkolaków

kojarzenia i logicznego myślenia. ## Jak wybrać zajęcia angielskiego dla przedszkolaka? W wyborze zajęć języka angielskiego rodzice powinni (...) Angielski dla przedszkolaków to jedna z ofert edukacyjnych...

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Zabawy muzyczne

? ## Popularne zabawy muzyczne dla przedszkolaków * Zabawa ruchowo-muzyczna umożliwiająca nazwanie części ciała i stymulująca rozwój motoryki. Tekst

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Zabawy muzyczne dla dzieci

powinna być związana większość **zajęć muzycznych** w przedszkolu. Mogą to być zarówno zabawy ze śpiewem, jak również zajęcia powiązane ze słuchaniem