Trwa ładowanie...

Porodówka w Zakopanem zamknięta. Pacjenci zostali przewiezieni do Nowego Targu

Przez co najmniej miesiąc oddział ginekologiczno-położniczy i oddział neonatologiczny w zakopiańskim szpitalu powiatowym nie będą działać. Pacjenci muszą szukać pomocy w Nowym Targu. Powód – cała obsada lekarzy zrezygnowała z pracy.

Zobacz film: "Do porodu na sygnale w Bielsku-Białej"

1. Zakopiańska porodówka nie działa do odwołania

Od dziś porodówka w Zakopanem nie będzie przyjmować pacjentów.

"Informujemy o czasowym zaprzestaniu wykonywania działalności leczniczej przez Oddział Ginekologiczno - Położniczy i Oddział Neonatologiczny przez okres 1 miesiąca tj. od dnia 1.10.2019 r. do dnia 31.10.2019 r. z uwagi na brak możliwości zabezpieczenia niezbędnej obsady kadrowej" – czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie placówki.

Czego nie mówią ginekolodzy?
Czego nie mówią ginekolodzy? [6 zdjęć]

Przyszłe mamy, niezależnie od tego, czy dopiero planują potomstwo, czy już zobaczyły pozytywny wynik...

zobacz galerię

Szpital opuścili ostatni pacjenci, którzy byli leczeni na nieczynnych od dziś oddziałach szpitala powiatowego w Zakopanem. Część została wypisana do domu, pozostali zostali przewiezieni do najbliższego szpitala w Nowym Targu.

2. Lekarze odeszli z pracy

- Czynimy starania, żeby zatrudnić personel medyczny i wznowić funkcjonowanie oddziału – podkreśla Jerzy Toczek, rzecznik szpitala powiatowego im. dr T. Chałubińskiego w Zakopanem.

Od dłuższego czasu trwały rozmowy z zespołem oddziału. Nie udało im się dojść do porozumienia z dyrekcją. Chodziło przede wszystkim o kwestie finansowe. Dyrekcja szpitala w Zakopanem nie była w stanie sprostać oczekiwaniom lekarzy, którzy ostatecznie zrezygnowali z pracy.

Siedmiu ginekologów już podpisało umowy ze szpitalem specjalistycznym w Nowym Targu, gdzie od nowego miesiąca znaleźli zatrudnienie. W najtrudniejszym położeniu są położne, które pracowały do tej pory na oddziale. Trwają rozmowy, ale nie wykluczone, że będą zmuszone do skorzystania z bezpłatnego urlopu.

3. Co dalej z oddziałem?

Pacjenci muszą szukać pomocy w oddalonym o ponad 20 km podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu albo w szpitalu rejonowym w Suchej Beskidzkiej - to już ponad 70 km od Zakopanego.

Tymczasem dyrekcja zakopiańskiego szpitala szuka nowych pracowników. Odział Ginekologiczno-Położniczy i Oddział Neonatologiczny nie działają do odwołania. Szpital szuka nowych pracowników, ale żeby wznowić funkcjonowanie oddziału musi zatrudnić co najmniej 7-8 lekarzy.

- Kiedy wznowimy przyjmowanie pacjentów? To na pewno nie będzie kwestia najbliższych dni. Staramy się pozyskać nowy personel medyczny. Chcielibyśmy, żeby udało się to do 1 listopada – wyjaśnia rzecznik zakopiańskiego szpitala.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.