Trwa ładowanie...

Popularne obudowy do telefonów przyczyną poparzeń. Lepiej zabierz ją swojemu dziecku

Kolorowe etui to gadżet, dzięki któremu możemy spersonalizować nasz telefon tak, żeby wyglądał unikatowo. Najczęściej na tego typu akcesoria dają się złapać dzieci – im bardziej błyszcząca rzecz, tym lepiej. Jak się okazuje, kolorowe etui, w którego wnętrzu pływa różnokolorowy brokat może być niebezpieczne – powoduje dotkliwe poparzenia.

Zobacz film: "Kiedyś nie było Fidget Spinnera. Pamiętacie te gadżety?"

spis treści

1. Oryginalny gadżet, bolesne poparzenie

Amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich nakazała wycofanie ze sprzedaży obudowy iPhone MixBin po otrzymaniu ponad 20 zgłoszeń przypadków poparzenia substancją znajdującą się wewnątrz etui. "Jeden z konsumentów zgłosił trwałe blizny na skutek poparzenia się chemikaliami, inny natomiast zgłosił oparzenie chemiczne oraz obrzęk nogi, twarzy, szyi, klatki piersiowej, twarzy i rąk" - czytamy w oświadczeniu Komisji.

Popularne etui na telefon mogą powodować dotkliwe poparzenia
Popularne etui na telefon mogą powodować dotkliwe poparzenia (Instagram@gracerglittercases, Twitter@justin timberlaugh)

Choć nadal nie wiadomo, jakiej substancji firma używała w swoich produktach, to według prof. Adama Friedmana z Uniwersytetu George'a Waszyngtona, "Jest to coś niezwykłego. Można by pomyśleć, że przy takim produkcie nikt nie będzie używał czegoś żrącego”.

7 gadżetów, które uprzyjemnią dziecku podróż
7 gadżetów, które uprzyjemnią dziecku podróż [7 zdjęć]

Odpowiedni fotelik to podstawa, i mimo, że trudno zakwalifikować go do kategorii gadżetów, od niego

zobacz galerię

Feralny płyn wycieka przy najmniejszym pęknięciu etui. W sytuacji, gdy wyleje się na skórę, natychmiast należy go zmyć czystą wodą i w możliwie najszybszym czasie odwiedzić lekarza. Eksperci uważają, że w większości zgłoszonych przypadków, reakcję wywołało kontaktowe zapalenie skóry.

Zobacz także:

Jeśli i ty lub, co gorsza, twoje dziecko doświadczyło bolesnej reakcji po wylaniu się niebezpiecznego płynu z etui, koniecznie zgłoś sprawę do producenta. Jeśli nie, lepiej profilaktycznie wymień obudowę – w końcu lepiej zapobiegać, niż leczyć!

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.